Гол на Кевин Мираляс донесе на Евертън победата с 1:0 над Сток Сити в мач от 31 кръг на Висшата лига. С този успех “карамелите” затвърдиха претенциите си за участие в евротурнирите, тъй като се доближиха на две точки от петия Арсенал.

Сблъсък на “Гудисън Парк” беше решен след соловата акция на белгийското крило в 28-ата минута. Попадението беше след асистенция на стража Тим Хауърд. Американецът стана едва третият вратар с голово подаване през този сезон във Висшата лига.

Преди порадението на Мираляс Джонатан Уолтърс от Сток Сити нямаше шанс, когато от близко разстояние стреля в напречната греда. През второто полувреме “грънчарите” атакуваха по-често, но не успяха да пробият солидната защита на домакините.

Поражението остави Сток Сити замесен в битката за оцеляване във Висшата лига. Тимът на Тони Пюлис е 13-и с 34 точки, на четири точки над зоната на изпадащите.

Арсенал – Рединг 4:1
1:0 Жервиньо (11), 2:0 Санти Касорла (48), 3:0 Оливие Жиру (67), 3:1 Хал Робсън-Кану (68), 4:1 Микел Артета (77-дузпа)
30.03.13
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 4:0
1:0 Карлос Тевес (41), 2:0 Давид Силва (45), 3:0 Венсан Компани (56), 4:0 Джеймс Пърч (69)
30.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Челси 2:1
1:0 Джей Родригес (23), 1:1 Джон Тери (33), 2:1 Рики Ламбърт (35)
30.03.13
17:00 ч.
Суонзи – Тотнъм 1:2
0:1 Ян Вертонген (7), 0:2 Гарет Бейл (21), 1:2 Мичу (71)
30.03.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уест Бромич 3:1
1:0 Анди Керъл (16), 2:0 Гари О'Нийл (28), 3:0 Анди Керъл (80), 3:1 Греъм Доранс (88-дузпа)
Баланс: 25 мача, 8 победи за Фулъм, 4 равенства, 13 победи за КПР

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК