Челси направи грешна стъпка в борбата за третото място във Висшата лига, след като в мач от 31 кръг загуби с 1:2 при гостуването си на Саутхемптън. Манчестър Сити затвърди второто си място в класирането след 4:0 над Нюкасъл, което пък остави “свраките” само на три точки пред зоната на изпадащите.

“Светците” записаха първата си победа над “сините” от 11 години. За последно Саутхемптън се наложи над Челси с 4:2 на “Стамфорд Бридж” на 1 януари 2002 г. Днес Джей Родригес даде аванс на “светците” в 23-ата минута, но десет минути по-късно Джон Тери изравни. В 35-ата минута Рики Ламбърт от фаул реализира победното попадение за тима си. Поражението прати Челси на четвърто място в класирането, на две зад Тотнъм и на две пред Арсенал.

Манчестър Сити изостава на 15 точки от лидера Манчестър Сити след 4:0 над Нюкасъл. Карлос Тевес откри в 41-ата минута, когато се измъкна от Хонас Гутиерес, а точно преди почивката Давид Силва удвои. През второто полувреме “гражданите” доминираха на терена и в 56-ата минута Венсан Компани умно отклони в мрежата на Елиът удар на Гарет Бари. В 69-ата минута Джеймс Пърч не успя да блокира добре удара на Яя Туре и топката се озова във вратата на тима му. Манчестър Сити има аванс от пет точки пред Тотнъм и седем пред Челси.

Арсенал – Рединг 4:1
1:0 Жервиньо (11), 2:0 Санти Касорла (48), 3:0 Оливие Жиру (67), 3:1 Хал Робсън-Кану (68), 4:1 Микел Артета (77-дузпа)
30.03.13
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 4:0
1:0 Карлос Тевес (41), 2:0 Давид Силва (45), 3:0 Венсан Компани (56), 4:0 Джеймс Пърч (69)
30.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Челси 2:1
1:0 Джей Родригес (23), 1:1 Джон Тери (33), 2:1 Рики Ламбърт (35)
30.03.13
17:00 ч.
Суонзи – Тотнъм 1:2
0:1 Ян Вертонген (7), 0:2 Гарет Бейл (21), 1:2 Мичу (71)
30.03.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уест Бромич 3:1
1:0 Анди Керъл (16), 2:0 Гари О'Нийл (28), 3:0 Анди Керъл (80), 3:1 Греъм Доранс (88-дузпа)
Баланс: 25 мача, 8 победи за Фулъм, 4 равенства, 13 победи за КПР

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК