Санти Касорла вкара 50-ия гол на Арсенал във Висшата лига през този сезон и донесе победата на тима си с 1:0 над Съндърланд като гост в мач от 26 кръг.

“Артилеристите” завършиха двубоя с човек по-малко, след като Карл Дженкинсън получи втори жълт картон в 62-ата минута. Освен това тимът на Арсен Венгер завърши с двама контузени.

Лоран Кошиелни получи травма в прасеца на загрявката, а Джак Уилшир беше заменен принудително в средата на второто полувреме заради проблем в десния крак.

Касорла се разписа в 36-ата минута, когато прати топката във вратата през куп играчи и след асистенция на Тио Уолкът. Стивън Флетчър и Тайтъс Брамбъл пропуснаха добри положения за домакините, а удар на Уолкът се отби в гредата.

Успехът изкачи Арсенал на пето място в класирането с 44 точки, две повече от Евертън. Съндърланд заема 13-а позиция с 29 точки.

КПР остана на четири точки от зоната на спасението, въпреки че загуби с 1:4 от Суонзи и прекъсна серията си от пет поредни мача без поражение.

“Лебедите” взеха аванс от два гола още до 18-ата минута. Мичу откри резултата в 8-ата минута, а Анхел Ранхел удвои 10 минути по-късно, след като Жулио Сезар парира първия му удар.

Резервата Боби Замора върна едно попадение за КПР веднага след почивката, но две минути след това Пабло Ернандес вкара трети гол за домакините от малък ъгъл. В 67-ата минута Мичу вкара 15-ия си гол за сезона.

С този успех Суонзи, който в края на месеца играе финал за Купата на Лигата срещу Брадфорд, излезе на седмо място в класирането с 37 точки, на пет зад Евертън. КПР остана на последната позиция със 17 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
09.02.13
14:45 ч.
Тотнъм - Нюкасъл 2:1
1:0 Гарет Бейл (5), 1:1 Йоан Гуфран (24), 2:1 Гарет Бейл (78)
09.02.13
17:00 ч.
Челси - Уигън 4:1
1:0 Рамирес (23), 2:0 Азар (56), 2:1 Малони (58), 3:1 Лампард (87), 4:1 Марин (90)
09.02.13
17:00 ч.
Норич - Фулъм  0:0
09.02.13
17:00 ч.
Сток Сити - Рединг 2:1
1:0 Хут (67), 2:0 Жером (81), 2:1 Мариапа (83)
Суонзи - КПР 4:1
1:0 Мичу (8), 2:0 Рангел (18), 2:1 Замора (48), 3:1 Ернандес (50), 4:1 Мичу (67)
09.02.13
19:30 ч.
Саутхемптън - Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 69 мача, 25 победи за Саутхемптън, 21 равенства, 23 победи за Манчестър Сити
Манчестър Юнайтед - Евертън (Диема)
Баланс: 167 мача, 73 победи за Манчестър Юнайтед, 40 равенства, 54 победи за Евертън
11.02.13
22:00 ч.
Ливърпул - Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 121 мача, 57 победи за Ливърпул, 33 равенства, 31 победи за Уест Бромич

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК