Българският национал Станислав Манолев дебютира с цял мач за Фулъм при нулевото равенство срещу Норич в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Освен това десният бранител получи и жълт картон в края. Звездата на гостите от Лондон Димитър Бербатов също престоя на терена от началото до края, но нямаше възможност да се разпише. Това е трети път, в който двама наши състезатели започват заедно двубой в елита на Англия. В предишните два случая бяха замесени Мартин Петров и Валери Божинов като играчи на Манчестър Сити.

Двубоят започна без нищо изненадващо, като изключим ситуация във втората минута. Тогава Димитър Бербатов беше изритан в лицето с крак от Брадли Джонсън. Ударът бе толкова силен, че нападателят получи повърхностна рана в горната част на носа. Не само се наложи влизането на медицинския щаб, но Бербо напусна терена с асистент към съблекалнята. Четири минути след инцидента "деветката" се завърна на полето и продължи срещата.

През първото полувреме обаче бившият капитан на България нямаше шанс пред вратата на съперника. Опитваше се да поема топката от дълбочина и да организира атаките, но и той, и Браян Руис нямаха с кого да комбинират в предни позиции. Добро първо полувреме като цяло можем да кажем за дебютанта Станислав Манолев. На няколко пъти десният бек се прояви в наказателното поле, но като цяло действаше предпазливо. Предпочиташе точните подавания и подсигуряваше Деймиън Дъф и Филип Сендерос, когато това бе необходимо. Вероятно и по оказания на Мартин Йол националът не се включваше по крилото в познатия си стил.

От своя страна Норич имаше една добра възможност да се разпише и като цяло бе по-активния тим. Но и домакините изпитваха сериозни затруднения да си подават топката по-често и да организират стойностна атака. Още в шестата минута Лусиано Бекио засече на малкия пеналт подаване по земя отляво, но топката попадна право в ръцете на Марк Шварцър. В 25-ата пък Русел Мартин с глава стреля неточно.

След много борба на терена, ниско темпо и много грешни подавания Норич и Фулъм се оттеглиха на почивката.

Втората част започна с опасен удар на Стив Сидуел малко след нейното начало. Вратарят Бън обаче не бе затруднен и парира шута. Временно гостите от Лондон имаха преумищество. Комбинираха в половината на съперника, опитаха няколко пъти чрез центрирания да намерят високите Бербатов и Руис. Включвания по дясното крило си позволи да направи и Манолев.

Постепенно обаче Норич обърна нещата в своя полза. А с приближаването на края на мача владееше повече топката, играчи опитаха няколко изстрела, но само толкова. Марк Шварцер така и нямаше затруднения, защото няколкото шута просто бяха в него и прекалено слаби.

В 86-ата Брадли Джонсън от дъгата пък стреля неточно. Минута след това Станислав Манолев получи първия си жълт картон във Висшата лига заради нарушение в централната част на терена. Въпреки лекото преимущество на домакините Фулъм се опитваше да противодейства на контраатака макар и без успех. В 90-ата дебютантът за Норич Кей Камара влезе остро в тялото на Марк Шварцър, но вратарят не получи контузия и продължи. В крайна сметка резултатът се запази непроменен и двамата отбора прибавиха по една точка в актива си.

В класирането Фулъм вече е с актив от 29 точки и е на 12-о място. Норич е на две позиции по-надолу със същия актив.

Норич:
28.Бън, 2.Мартин, 5.Басонг, 6.Търнър, 18.Гаридо, 4.Джонсън, 7.Снодграс, 14.Хулахан, 17.Бенет, 27.Тетей, 19.Бекио (86-16.Камара)

Фулъм: 1.Щварцър, 3.Рийзе, 4.Сендерос, 5.Хангеланд, 25.Манолев, 7.Сидуел, 12.Фримпонг (64-28.Емануелсон), 16.Дъф, 9.Бербатов, 11.Руис (90-24.Дежага), 20.Родайега (76-10.Петрич)

Норич, “Кероу Роуд”
Съдия: Хауърд Уеб

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
09.02.13
14:45 ч.
Тотнъм - Нюкасъл 2:1
1:0 Гарет Бейл (5), 1:1 Йоан Гуфран (24), 2:1 Гарет Бейл (78)
09.02.13
17:00 ч.
Челси - Уигън 4:1
1:0 Рамирес (23), 2:0 Азар (56), 2:1 Малони (58), 3:1 Лампард (87), 4:1 Марин (90)
09.02.13
17:00 ч.
Норич - Фулъм  0:0
09.02.13
17:00 ч.
Сток Сити - Рединг 2:1
1:0 Хут (67), 2:0 Жером (81), 2:1 Мариапа (83)
Суонзи - КПР 4:1
1:0 Мичу (8), 2:0 Рангел (18), 2:1 Замора (48), 3:1 Ернандес (50), 4:1 Мичу (67)
09.02.13
19:30 ч.
Саутхемптън - Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 69 мача, 25 победи за Саутхемптън, 21 равенства, 23 победи за Манчестър Сити
Манчестър Юнайтед - Евертън (Диема)
Баланс: 167 мача, 73 победи за Манчестър Юнайтед, 40 равенства, 54 победи за Евертън
11.02.13
22:00 ч.
Ливърпул - Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 121 мача, 57 победи за Ливърпул, 33 равенства, 31 победи за Уест Бромич

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК