Тотнъм продължава преследването на място в Шампионската лига и в мач от 26 кръг се наложи с 2:1 над Нюкасъл у дома след два гола на Гарет Бейл.

Уелският национал даде ранен аванс на “шпорите” в петата минута, когато се разписа след изпълнение на фаул от 25 метра.

Новото френско попълнение на Нюкасъл Йоан Гуфран изравни в 24-ата минута. Това беше първото му попадение за “свраките”, като при удара му топката промени траекторията си в гърба на Доусън и мина покрай тръгналия в другата посока Юго Льорис.

В 58-ата минута Гуфран беше принудително заменен, след като пострада при остро влизане на Кайл Уокър. 12 минути преди края Бейл донесе победата на Тотнъм с четвъртия си гол за последните три мача.

10-ият пореден мач без загуба във Висшата лига изкачи “шпорите” временно на третото място в класирането с 48 точки, две повече от Челси, който приема опашкаря Уигън. Нюкасъл е 15-и с 27 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
09.02.13
14:45 ч.
Тотнъм - Нюкасъл 2:1
1:0 Гарет Бейл (5), 1:1 Йоан Гуфран (24), 2:1 Гарет Бейл (78)
19:30 ч.
Саутхемптън - Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 69 мача, 25 победи за Саутхемптън, 21 равенства, 23 победи за Манчестър Сити
Манчестър Юнайтед - Евертън (Диема)
Баланс: 167 мача, 73 победи за Манчестър Юнайтед, 40 равенства, 54 победи за Евертън
11.02.13
22:00 ч.
Ливърпул - Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 121 мача, 57 победи за Ливърпул, 33 равенства, 31 победи за Уест Бромич

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК