Франк Лампард вече е само на четири гола от това да стане голмайстор № 1 в историята на Челси в английския елит, след като се разписа веднъж за победата с 4:1 над Уигън в мач от 26 кръг на Висшата лига.

Рамирес даде аванс на “сините” в средата на първото полувреме, а в 56-ата минута Еден Азар удвои. Две минути след това Шоун Малоуни върна едно попадение за Уигън.

Четири минути преди края Лампард вкара 11-ия си гол за сезона и вече е само на четири попадения от това да измести Боби Тамблинг от първото място в подреждането на голмайсторите на Челси в английския елит. Тамблинг има 202 попадения.

В добавеното време резервата на Челси Марко Марин вкара последния гол в мача. Германският национал беше точен с глава след центриране на Сесар Аспиликуета.

Втората поредна домакинска победа на “сините” върна тима на третото място, които временно се заемаше от Тотнъм. Тимът на Рафаел Бенитес има 49 точки, една повече от “шпорите”. Уигън остана 18-и с 21 точки.

Сток Сити записа първата си победа за 2013 г. “Грънчарите” победиха Рединг с 2:1, като всички попадения в мача паднаха в последия половин час на мача.

Роберт Хут откри резултата в 67-ата минута, когато с глава засече центриране на Глен Уилън от корнер. Резервата Камерън Джеръм удвои в 81-ата минута. Две минути по-късно Адриан Мариапа реализира почетното попадение за Рединг.

Сток Сити запази 10-ото си място, но вече с 33 точки. Рединг е точно над зоната на изпадащите. "Роялистите" заемат 17-а позиция с 23 точки, две повече от Уигън и Астън Вила.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
09.02.13
14:45 ч.
Тотнъм - Нюкасъл 2:1
1:0 Гарет Бейл (5), 1:1 Йоан Гуфран (24), 2:1 Гарет Бейл (78)
09.02.13
17:00 ч.
Челси - Уигън 4:1
1:0 Рамирес (23), 2:0 Азар (56), 2:1 Малони (58), 3:1 Лампард (87), 4:1 Марин (90)
09.02.13
17:00 ч.
Норич - Фулъм  0:0
09.02.13
17:00 ч.
Сток Сити - Рединг 2:1
1:0 Хут (67), 2:0 Жером (81), 2:1 Мариапа (83)
Суонзи - КПР 4:1
1:0 Мичу (8), 2:0 Рангел (18), 2:1 Замора (48), 3:1 Ернандес (50), 4:1 Мичу (67)
09.02.13
19:30 ч.
Саутхемптън - Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 69 мача, 25 победи за Саутхемптън, 21 равенства, 23 победи за Манчестър Сити
Манчестър Юнайтед - Евертън (Диема)
Баланс: 167 мача, 73 победи за Манчестър Юнайтед, 40 равенства, 54 победи за Евертън
11.02.13
22:00 ч.
Ливърпул - Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 121 мача, 57 победи за Ливърпул, 33 равенства, 31 победи за Уест Бромич

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК