Челси записа първа победа във Висшата лига за 2013 г., след като в мач от 22 кръг се наложи с 4:0 като гост на Сток Сити. Джонатан Уолтърс отбеляза своя 73-и пореден мач като титуляр за “грънчарите” с два автогола.

Уолтърс заби с глава топката в собствената си врата в добавеното време на първото полувреме след центриране на Сесар Аспиликуета. В 62-ата минута той повтори същото действие, но този път центрирането беше на Хуан Мата.

Три минути по-късно Райън Шоукрос фаулира Мата в наказателното поле и Франк Лампард реализира отсъдената дузпа. В 73-ата минута Еден Азар вкара четвърти гол в полза на Челси с далечен удар.

Успехът изкачи Челси на трето място в класирането с 41 точки, една повече от четвъртия Тотнъм. Това беше пета поредна победа за “сините” като гост във всички турнири, като в тези двубои тимът на Рафаел Бенитес реализира 17 гола.

Норич прекъсна серията си от четири поредни загуби с домакинско нулево равенство срещу Нюкасъл. “Свраките” също спряха поредица от три последователни поражения. Равенството между Норич и Нюкасъл прекъсна традицията от предишните девет мача между двата тима, които бяха спечелени от отбора домакин. “Свраките” имат вече 17 мача като гост този сезон и нямат победа в нито един от тях.

Рединг направи впечатляващ обрат и победи Уест Бромич с 3:2, след като осем минути преди края изоставаше с два гола. Поражението продължи традицията на “дроздовете” да нямат победа на “Мадейски Стейдиъм” от 1995 г. насам (2:0). Ромелу Лукаку откри резултата в 19-ата минута, а в 69-ата удвои аванса на гостите.

В 82-ата минута Джими Кебе върна едно попадение с глава и даде началото на обрата на Рединг. Пет минути по-късно той спечели и дузпа, след като беше фаулиран в наказателното поле от Йонас Олсон. Адам льо Фондър беше точен от бялата точка. В последната минута на редовното време Павел Погребняк реализира победния гол за “роялистите”. Мачът беше дебют за новото попълнение на Рединг Даниел Карисо, който беше привлечен от Спортинг (Лисабон). Преди мача Карисо призна, че при трансфера си е потърсил в “Гугъл”, за да разбере, къде се намира Рединг.

Фулъм – Уигън 1:1
1:0 Георгиос Карагунис (22), 1:1 Франко Ди Санто (71)
12.01.13
17:00 ч.
Норич – Нюкасъл 0:0
12.01.13
17:00 ч.
Рединг – Уест Бромич 3:2
0:1 Ромели Лукаку (19), 0:2 Ромелу Лукаку (69)
12.01.13
17:00 ч.
Сток Сити – Челси 0:4
0:1 Джонатан Уолтърс (45-авт.), 0:2 Джонатан Уолтърс (63-авт.), 0:3 Франк Лампард (65-дузпа), 0:4 Еден Азар (75)
12.01.13
17:00 ч.
Съндърланд – Уест Хям 3:0
1:0 Себастиан Ларсон (12), 2:0 Адам Джонсън (48), 3:0 Джеймс Маклийн (74)
13.01.13
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 159 мача, 62 победи за Манчестър Юнайтед, 44 равенства, 53 победи за Ливърпул
13.01.13
18:00 ч.
Арсенал – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 169 мача, 85 победи за Арсенал, 40 равенства, 44 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК