Димитър Бербатов и съотборниците му от Фулъм се изложиха у дома, завършвайки наравно 1:1 с Уигън. Двубоят беше от 22-ия кръг на английската Висша лига и се игра на "Крейвън Котидж".

Митко започна титуляр за състава на Мартин Йол и остана на терена до последния съдийски сигнал. Българинът водеше атаката на домакините, подпомаган от Младен Петрич и Брайън Руис. Нито един от тримата обаче не успя да накаже аутсайдера. Попадението за Фулъм вкара Йоргос Карагунис. 35-годишният грък реализира в 22-ата минута, а Уигън стигна до равенството след гол на Франко Ди Санто в 71-ата.

Гръцкият ветеран Карагунис успя да спаси Фулъм във втори пореден мач, след като и за ФА Къп именно той се разписа за равенството 1:1 срещу Блекпул. Бербатов остана със 7 гола на сметката си от началото на сезона във Висшата лига.

След днешното реми Митко и компания заемат 13-ото място с 25 точки, докато Уигън е 17-и с 19 в актива си.

За домакинството на "латикс" в състава на Фулъм се завърна титулярният страж Марк Шварцер, който пропусна няколко мача заради контузия. 40-годишният австралиец имаше доста работа днес.

Гостите, водени от Роберто Мартинес, доминираха в началните минути, след като Бербо и сътборниците му не съумяха да наложат домакински натиск. В 5-ата минута Франко Ди Санто пропусна да открие резултата. Избраниците на Йол отговориха с пряк свободен удар от границата на наказателното поле, след който изстреляната от Младен Петрич топка мина над вратата. В 11-ата минута дойде и първата ситуация, открила се пред Димитър Бербатов в срещата. Брайън Руис отне топката в половината на Уигън и опита да изведе българина в наказателното поле, но Ал Хабси изпревари нападателя и улови кълбото.

В 22-ата минута изпълнените трибуни на "Крейвън Котидж" изригнаха. Йоргос Карагунис реализира поредния си прекрасен гол. Гръцкият национал, който преди седмица вкара изключително красиво попадение за равенството с Блекпул, преодоля Макартър, след което стреля с десния крак от границата на наказателното поле. Топката попадна неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от 31-годишния страж от Оман - Ал Хабси.

Малко преди почивката Ди Санто можеше да изравни, засичайки центриране на Емерсон Бойс (б.р. - 31-годишен защитник от Барбадос). Топката обаче прелетя над вратата на Шварцер.

Гостите започнаха по-активно и през втората част. Шотландският национал Шон Малоуни опита да накаже австралиеца, но опитният страж на Фулъм изби със сетни усилия, след което топката срещна напречната греда и така мрежата му остана суха.

В 71-ата минута обаче на Шварцер му се наложи да вади кълбото от вратата си. Много активният през цялото време Франко Ди Санто го наказа с удар от границата на наказателното поле. Така 23-годишният аржентинец направи 1:1, което остана непроменено до последния съдийски сигнал.

ФУЛЪМ - УИГЪН 1:1
1:0 Йоргос Карагунис (22), 1:1 Франко Ди Санто (71)

ФУЛЪМ: 1.Марк Шварцер, 27.Саша Ритер, 18.Аарън Хюз, 5.Бреде Хангеланд, 15.Киърън Ричардсън, 16.Деймиън Дъф (82-6.Крис Беърд), 14.Йоргос Карагунис, 31.Александър Качаниклич (87-24.Аскан Дежага), 11.Брайън Руис, 10.Младен Петрич (65-20.Уго Родайега), 9.Димитър Бербатов
Резерви: 13.Дейвид Стокдейл, 3.Джон Арне Рийзе, 4.Филип Сендерос, 6.Крис Беърд, 8.Пажтим Касами, 24.Аскан Дежага, 20.Уго Родайега

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА

Първо в БЛИЦ TV: Ето го новия палат на Бербатов!

Фулъм – Уигън 1:1
1:0 Георгиос Карагунис (22), 1:1 Франко Ди Санто (71)
12.01.13
17:00 ч.
Норич – Нюкасъл 0:0
12.01.13
17:00 ч.
Рединг – Уест Бромич 3:2
0:1 Ромели Лукаку (19), 0:2 Ромелу Лукаку (69)
12.01.13
17:00 ч.
Сток Сити – Челси 0:4
0:1 Джонатан Уолтърс (45-авт.), 0:2 Джонатан Уолтърс (63-авт.), 0:3 Франк Лампард (65-дузпа), 0:4 Еден Азар (75)
12.01.13
17:00 ч.
Съндърланд – Уест Хям 3:0
1:0 Себастиан Ларсон (12), 2:0 Адам Джонсън (48), 3:0 Джеймс Маклийн (74)
13.01.13
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 159 мача, 62 победи за Манчестър Юнайтед, 44 равенства, 53 победи за Ливърпул
13.01.13
18:00 ч.
Арсенал – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 169 мача, 85 победи за Арсенал, 40 равенства, 44 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК