Съндърланд срази свой терен Уест Хям с класическото 3:0 в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. Още в 12-ата минута шведският национал Себастиан Ларсон даде преднина на „черните котки” и те задържаха преднината ди края на първата част. Почти веднага след почивката домакините удариха за втори път „чуковете”, след като в 48-ата минута Адам Джонсън бе точен за 2:0. В 74-ата минута халфът Джеймс Маклийн оформи крайното 3:0. До края на срещата играчите на Мартин О’Нийл не допуснаха изненади и напълно заслужено се поздравиха с трите точки. След успеха си Съндърланд е на 14-а позиция с 25 точки, докато Уест Хям се смъкна на 12-о място с 26 пункта.

Астън Вила загуби у дома от Саутхемптън с 0:1 и удължи серията си на 5 мача без успех за първенство – 1 равенство и 4 поражения. Единственото и победно попадение за „светците” на „Вила Парк” в Бирмингам вкара Рики Ламбърт в 34-ата минута от дузпа. След загубата си Вила продължава да запада и се смъкна в опасната зона на 18-о място във временното класиране с актив от 19 точки. Саутхемптън пък напусна зоната на изпадащите се изкачи на 15-а позиция с 21 точки.

Евертън и Суонзи изиграха доста оспорван мач и в крайна сметка поделиха точките, завършвайки 0:0 на „Гудисън Парк”. След равенството „карамелите” остават на пето място с 37 точки, докато „лебедите” от Уелс са девети с 30 пункта.

Фулъм – Уигън 1:1
1:0 Георгиос Карагунис (22), 1:1 Франко Ди Санто (71)
12.01.13
17:00 ч.
Норич – Нюкасъл 0:0
12.01.13
17:00 ч.
Рединг – Уест Бромич 3:2
0:1 Ромели Лукаку (19), 0:2 Ромелу Лукаку (69)
12.01.13
17:00 ч.
Сток Сити – Челси 0:4
0:1 Джонатан Уолтърс (45-авт.), 0:2 Джонатан Уолтърс (63-авт.), 0:3 Франк Лампард (65-дузпа), 0:4 Еден Азар (75)
12.01.13
17:00 ч.
Съндърланд – Уест Хям 3:0
1:0 Себастиан Ларсон (12), 2:0 Адам Джонсън (48), 3:0 Джеймс Маклийн (74)
13.01.13
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 159 мача, 62 победи за Манчестър Юнайтед, 44 равенства, 53 победи за Ливърпул
13.01.13
18:00 ч.
Арсенал – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 169 мача, 85 победи за Арсенал, 40 равенства, 44 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК