Хари Реднап изведе КПР до нулево равенство срещу бившия си тим Тотнъм в мач от 22 кръг на Висшата лига. “Шпорите” продължават да нямат победа на “Лофтъс Роуд” вече 18 години. За последно Тотнъм спечели като гост на КПР на 25 септември 1995 г. – 3:2 с два гола на Теди Шерингам.

Гостите имаха доминация във владението на топката (60%) и превъзхождаха съперника в други статистически показатели, но не успяха да поразят вратата на Жулио Сезар. Бразилският страж, бивш играч на Интер, отрази и 8-те точни удара във вратата.

През първата част той парира опасни удари на Джърмейн Дефоу и Еманюел Адебайор. През втората част Дефоу отново се провали в опита си да преодолее бразилеца. Това беше първият мач на Тотнъм от началото на сезона, в който тимът на Андре Вияш-Боаш не успя да вкара гол като гост.

При най-чистото положение на КПР за гол след удар на Шон Райт-Филипс топката се удари в Майкъл Доусън и мина встрани от вратата на Юго Льорис.

Равенството остави Тотнъм на трето място в класирането с 40 точки, на 5 зад втория Манчестър Сити. Челси може да измести “шпорите” по-късно днес, ако победи Сток Сити като гост. КПР, който се бори за оцеляване във Висшата лига, се изкачи на 19-о място с 14 точки.

Астън Вила – Саутхемптън
Баланс: 61 мача, 24 победи за Астън Вила, 18 равенства, 19 победи за Саутхемптън
Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 159 мача, 62 победи за Манчестър Юнайтед, 44 равенства, 53 победи за Ливърпул
13.01.13
18:00 ч.
Арсенал – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 169 мача, 85 победи за Арсенал, 40 равенства, 44 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК