ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Фулъм с Димитър Бербатов в състава си победи Нюкасъл с 2:1 в последния мач от програмата на 16-ия кръг в английската Висша лига. Митко бе титуляр срещу "свраките" и си партнира в атака с Уго Родайега и Александър Качаниклич.

По този начин “котиджърс” прекъснаха черната си серия от седем мача без пълен успех. Българската звезда Димитър Бербатов игра цял мач за домакините и се представи на ниво, макар да не вкара гол. Нападателят хвърли много усилия, в свой стил задържаше топката и “хвърляше” перфектни пасове на съотборниците си.

Домакините започнаха много надъхано и още от първата минута натикаха гостите в тяхната половина. Логично в 19-ата минута Фулъм поведе. Стив Сидуел напредна и опита шут от около 19 метра. След рикошет в тялото на бранител топката се оплете в мрежата зад гърба на Тим Крул – 1:0. Така Сидуел сложи край на поредица на отбора му от 316 минути без отбелязан гол.

Секунди по-късно, след неуспешен опит за изкуствена засада, защитата на “свраките” остави Бербатов сам срещу Тим Крул. Вратарят обаче хладнокръвно отрази силния шут на българина. След половин час игра нова груба грешка в ариаргарда на гостите позволи на Бербатов да бие силно към вратата, но от голлинията защитник изчисти. Скоро след това пък Саша Ритер влезе в ролята на герой за домакините, избивайки топката от голлинията, след като Фабрицио Колочини засече страхотно с глава центриране отдясно. След почивката футболистите на Нюкасъл излязоха преобразени на терена и се впуснаха в атаки в търсене на изравнителен гол.

В 54-ата минута Хатем Бен Арфа сътвори истинско бижу – с брилянтен удар от ъгъла на наказателното поле препарира безпомощния страж на Фулъм Марк Шварцер за 1:1. Това бе втори гол за французина от началото на сезона. Домакините обаче бързо си върнаха предимството. В 63-ата минута ветеранът Деймиън Дъф центрира от фаул и качи топката на главата на непокрития Уго Родайега, който опъна мрежата за 2:1. Десетина минути по-късно Колочини тресна гредата над Шварцер, а малко преди края на редовното време същото, но на отстрещната врата стори Младен Петрич.

ФУЛЪМ - НЮКАСЪЛ 2:1
1:0 Стив Сидуел (19), 1:1 Хатем Бен Арфа (54), 2:1 Уго Родайега (63)

ФУЛЪМ: Марк Шварцер,Джон Арне Рийзе, Аарън Хюз, Бреде Хангеланд, Крис Беърд, Саша Ритер, Стив Сидуел, Деймиън Дъф, Александър Качаниклич (62 - Аскан Дежага), Уго Родайега (83 - Младен Петрич), Димитър Бербатов
Мениджър: Мартин Йол

НЮКАСЪЛ: Тим Крул, Фабрисио Колочини, Давиде Сантон, Дани Симпсън, Майк Уилямсън, Върнън Анита (87 - Гаел Бигиримана), Хатем Бен Арфа (70 - Шола Амеоби), Хонас Гутиерес, Шейк Исмаел Тиоте (87 - Силвен Марво), Папис Демба Сисе, Демба Ба
Мениджър: Алън Пардю

Съдия: Ли Мейсън

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ
08.12.12
17:00 ч.
Арсенал - Уест Бромич 2:0
1:0 Микел Артета (26-дузпа), 2:0 Микел Артета (64-дузпа)
Съндърланд - Челси 1:3
0:1 Фернандо Торес (11), 0:2 Фернандо Торес (45-дузпа), 0:3 Хуан Мата (48), 1:3 Адам Джонсън (66)
08.12.12
17:00 ч.
Суонзи - Норич 3:4
0:1 Стивън Уитакър (16), 0:2 Себастиан Басонг (40), 0:3 Грант Холт (44), 1:3 Мичу (51), 2:3 Джотанан де Гузман (59), 2:4 Робърт Снодграс (77), 2:4 Мичу (90)
08.12.12
17:00 ч.
Уигън - КПР 2:2
1:0 Джеймс Маккарти (18), 1:1 Райън Нелсън (25), 1:2 Джибрил Сисе (71), 2:2 Джеймс Маккарти (74)
09.12.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Манчестър Юн 2:3
0:2 Уейн Рууни (16, 29), 1:2 Яя Туре (59), 2:2 Сабалета (86), 2:3 Робин ван Перси (92)
09.12.12
17:00 ч.
Евертън - Тотнъм 2:1
0:1 Клинт Демпси (76), 1:1 Стивън Пиенаар (90), 2:1 Никица Йелавич (90+2)
09.12.12
18:00 ч.
Уест Хям - Ливърпул 2:3
0:1 Глен Джонсън (11), 1:1 Марк Нобъл (36-дузпа), 2:1 Стивън Джерард (44-авт.), 2:2 Джо Коул (76), 2:3 Джонджо Шелви (79)
10.12.12
22:00 ч.
Фулъм - Нюкасъл 2:1
1:0 Стив Сидуел (19), 1:1 Бен Арфа (54), 2:1 Уго Родайега (63)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК