Челси прекъсна серията си от седем поредни мача за първенство без победа и в мач от 16 кръг на Висшата лига се наложи с 3:1 над Съндърланд. Поражението прати “черните котки” в зоната на изпадащите.

“Сините” доминираха в началото на мача и трябваше да водят с 2-3 гола преди Фернандо Торес да открие резултата в 11-ата минута с удар от воле. С това попадение испанецът сложи край на головата си суша във Висшата лига, продължила 12 часа и 30 минути.

Съндърланд се опита да отговори на този гол, но грубост на Себастиан Ларсон позволи на Торес да се разпише за втори път в мача. Хлапето беше точен от дузпа точно преди почивката.

Малко след почивката Хуан Мата вкара трети гол за “сините”. В 66-ата минута Адам Джонсън върна едно попадение за Съндърланд, но Челси не даде други надежди на домакините. Това беше третата поредна победа на лондончани над “черните котки”.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ
08.12.12
17:00 ч.
Арсенал - Уест Бромич 2:0
1:0 Микел Артета (26-дузпа), 2:0 Микел Артета (64-дузпа)
Съндърланд - Челси 1:3
0:1 Фернандо Торес (11), 0:2 Фернандо Торес (45-дузпа), 0:3 Хуан Мата (48), 1:3 Адам Джонсън (66)
08.12.12
17:00 ч.
Суонзи - Норич 3:4
0:1 Стивън Уитакър (16), 0:2 Себастиан Басонг (40), 0:3 Грант Холт (44), 1:3 Мичу (51), 2:3 Джотанан де Гузман (59), 2:4 Робърт Снодграс (77), 2:4 Мичу (90)
08.12.12
17:00 ч.
Уигън - КПР 2:2
1:0 Джеймс Маккарти (18), 1:1 Райън Нелсън (25), 1:2 Джибрил Сисе (71), 2:2 Джеймс Маккарти (74)
09.12.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Манчестър Юн (Диема)
Баланс: 146 мача, 39 победи за Манчестър Сити, 49 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК