Норич увеличи на 9 мача серията си без загуба във Висшата лига, след като в среща от 16 кръг се наложи с 4:3 над Суонзи като гост. “Канарчетата” стигнаха до успеха, въпреки че “лебедите” оказаха сериозна съпротива.

Гостите взеха добър аванс през първото полувреме, когато поведоха с 3:0 след попаденията Стивън Уитакър, Себастиан Басонг и на капитана Грант Холт.

Суонзи отговори още в началото на втората част. Домакините върнаха два гола чрез Мичу и Джонатан де Гузман, което постави “канарчетата” под напрежение.

Робърт Снодграс се разписа от пряк свободен удар в 77-ата минута и донесе спокойствие в редиците на Норич, въпреки че Мичу върна още едно попадение в края на мача.

Астън Вила остана само на две точки над зоната на изпадащите, след като направи нулево домакинско равенство срещу Сток Сити. В добавеното време “грънчарите” останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Райън Шотън.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ
08.12.12
17:00 ч.
Арсенал - Уест Бромич 2:0
1:0 Микел Артета (26-дузпа), 2:0 Микел Артета (64-дузпа)
Съндърланд - Челси 1:3
0:1 Фернандо Торес (11), 0:2 Фернандо Торес (45-дузпа), 0:3 Хуан Мата (48), 1:3 Адам Джонсън (66)
08.12.12
17:00 ч.
Суонзи - Норич 3:4
0:1 Стивън Уитакър (16), 0:2 Себастиан Басонг (40), 0:3 Грант Холт (44), 1:3 Мичу (51), 2:3 Джотанан де Гузман (59), 2:4 Робърт Снодграс (77), 2:4 Мичу (90)
08.12.12
17:00 ч.
Уигън - КПР 2:2
1:0 Джеймс Маккарти (18), 1:1 Райън Нелсън (25), 1:2 Джибрил Сисе (71), 2:2 Джеймс Маккарти (74)
09.12.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Манчестър Юн (Диема)
Баланс: 146 мача, 39 победи за Манчестър Сити, 49 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК