Ливърпул стигна само до точка в домакинството си срещу Нюкасъл, с който завършиха 1:1 в предпоследна среща от 10-ия кръг на английската Висша Лига. Това бе мач №600 в професионалната кариера на капитана на домакиините Стивън Джерард.

„Мърсисайдци” бяха по-активни преди почивката и владееха повече топката, но не създадоха опасни положения. „Свраките” бяха прибрани в своята половина и дебнеха за възможност да ударят на контраатака. Това се случи в 42-ата минута, когато Хатем Бен Арфа проби по дясното крило, нахлу в наказателното поле и опита нещо средно между центриране и удар с десния крак, а топката бе овладяна от Йоан Кабай, който от малък ъгъл преодоля Брад Джоунс за 0:1. Това бе и първият точен удар на Нюкасъл в очертанията на вратата.

След почивката Ливъпрул натисна, но успя да материализира превъзходството си едва в 65-ата минута, когато Хосе Енрике даде дълъг извеждащ пас към Луис Суарес, който се измъкна от двойката централни защитници на „свраките”, след което заби топката в мрежата зад Тим Крул – 1:1. След гола домакините продължиха да атакуват в търсене и на победата. Седем минути преди края капитанът на гостите Фабрицио Колочини получи директен червен картон за много грубо нарушение срещу Суарес.

Три минути преди края Джерард центрира остро от фаул, след което непокритият на задна греда Шелви стреля, но Тим Крул спаси. Минута по-късно Даунинг с перфектно центриране сложи топката на главата на Шелви, но ударът пак бе спасен от Крул. В последните секунди и напречната греда спаси гостите. Луис Суарес центрира, а топката рикошира в бранител на Нюкасъл и прескочи Шелви и Крул, за да кацне на гредата и да излезе в корнер. В крайна сметка отборите поделиха точките.

След равенството Ливърпул остава на 12-о място с 11 точки, докато Нюкасъл е 10-а позиция с 14 пункта.

szólj hozzá: Liverpool 0-1 Newcastle Cabaye

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
03.11.12
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Арсенал 2:1
1:0 Робин Ван Перси (3), 2:0 Патрис Евра (67), 2:1 Санти Касорла (90+5)
03.11.12
17:00 ч.
Фулъм – Евертън 2:2
1:0 Тим Хауърд (7-автогол), 1:1 Маруан Фелайни (55), 1:2 Mаруан Фелайни (72), 2:2 Стив Сидуел (90)
Суонзи – Челси 1:1
0:1 Виктор Моузес (61), 1:1 Пабло Ернандес (88)
КПР – Рединг 1:1
0:1 Каспарс Горкс (16), 1:1 Джибрил Сисе (65)
04.11.12
18:00 ч.
Ливърпул – Нюкасъл 1:1
0:1 Йоан Кабай (42), 1:1 Луис Суарес (66)
05.11.12
22:00 ч.
Уест Бромич – Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 34 мача, 11 победи за Уест Бромич, 12 равенства, 11 победи за Саутхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в елита.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК