ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Уест Хям и Манчестър Сити завършиха наравно 0:0 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. След хикса “чуковете” са на 8-о място с 15 точки, а Сити остана на трета позиция с 22, като не успя да се изравни на върха с Манчестър Юнайтед, който има 24. На второ място е Челси с 22 и изглежда битката за титлата ще бъде между трите отбора. Манчестър Сити направи нулево равенство във Висшата лига за първи път от 26 декември миналата година, а не вкара гол от октомври 2011-та. Уест Хям в пореден мач доказа стабилно представяне.

Джеймс Милнър се контузи по време на загрявката преди мача и Гарет Бари зае неговото място в халфовата линия на Сити. Още в 4-ата минута Кевин Нолан засече от въздуха центриране на Марк Нобъл от пряк свободен удар, прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. Телевизионните повторения обаче показаха, че по-скоро такава няма. В 9-ата минута Яя Туре пропусна, след като не успя да засече топката почти на голлинията на вратата на домакините. Положенията продължиха да се редят и пред двете врати. В 13-ата минута Диаме от Уест Хям отправи страховит шут, но над вратата. Пет минути след това отново домакините имаха възможност, но не успяха да реализират. В 29-ата минута изстрел на Йоси Бенаюн срещна гредата. До края на полувремето гостите от Манчестър Сити взеха инициативата, но не създадоха чисто голово положение пред вратата на Яскелайнен.

След почивката Тевес и Балотели пропуснаха за Сити, а изстрел на Кевин Нолан с глава мина встрани от вратата на Джо Харт. В 60-ата минута Анди Керъл опита задна ножица в наказателното поле на “гражданите”, но топката се отби в гърба на бранител и излезе в корнер. В 65-ата минута Тевес получи добро подаването от Марио Балотели в наказателното поле, овладя добре, след което от 15-ина метра стреля високо над вратата. Натискът на гостите се усили още повече, но това така и не донесе резултат./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
03.11.12
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Арсенал 2:1
1:0 Робин Ван Перси (3), 2:0 Патрис Евра (67), 2:1 Санти Касорла (90+5)
03.11.12
17:00 ч.
Фулъм – Евертън 2:2
1:0 Тим Хауърд (7-автогол), 1:1 Маруан Фелайни (55), 1:2 Mаруан Фелайни (72), 2:2 Стив Сидуел (90)
Суонзи – Челси 1:1
0:1 Виктор Моузес (61), 1:1 Пабло Ернандес (88)
Уест Бромич – Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 34 мача, 11 победи за Уест Бромич, 12 равенства, 11 победи за Саутхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в елита.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК