ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Димитър Бербатов игра цял мач за Фулъм при равенството 2:2 с Евертън и по този начин "котиджърс" продължава да не познава вкуса на загубата в двубой, в който българинът започва титуляр. Интригуващият двубой беше от 10-ия кръг на Висшата лига в Англия и се състоя на стадион "Крейвън Котидж". Митко и съотборниците му изоставаха в резултата малко преди края, но с попадение на появилия се на смяна Стив Сидуел в 90-ата минута се добраха до точката.

Българският нападател отново беше сред най-активните за Фулъм, като имаше заслуга и за двата гола. Днес обаче нямаше шанс пред гола и остава с 3 попадения на сметката си от началото на сезона във Висшата лига. Митко беше фаулиран в 7-ата минута за фаула, от който Брайън Руис откри резултата. В 90-ата минута пък Бербатов можеше да реализира за 2:2, но не успя да засече топката, а леко я отклони и Стив Сидуел я изпрати в мрежата на "карамелите". По този начин беше записана асистенция за българина.

Автор на двата гола за Евертън стана Маруан Фелайни, който изигра много силен двубой и дори беше близо до хеттрик.

След равенството Фулъм заема 7-ата позиция във временното класиране с актив от 15 точки, колкото има и шестият Арсенал. Евертън е четвърти със 17 точки. Толкова има и Тотнъм, който днес допусна домакинска загуба с 0:1 от Уигън след попадение на Бен Уотсън в 56-ата минута.

Мачът на "Крейвън Котидж" започна отлично за Фулъм. В 7-ата минута Бербо и съотборниците му ликуваха. Българският нападател беше фаулиран на границата на наказателното поле, Брайън Руис изпълни прекия свободен удар, при който топката срещна лявата греда, след което се удари в гърба на вратаря на гостите Тим Хауърд и влетя в мрежата му - 1:0.

Преднината на Фулъм се запази до 55-ата минута. Тогава избраниците на Дейвид Мойс изравниха. Кевин Миралас проби отдясно и подаде добре към съотборника си в националния отбор на Белгия Маруан Фелайни, който с хубав изстрел реализира за 1:1.

"Карамелите" стигнаха до пълния обрат в 72-ата минута, когато Фил Ягиелка даде дълъг пас към Фелайни, който овладя топката, обърна се, и отново простреля Марк Шварцер - 1:2. Така играчът с впечатляващата прическа се реваншира за няколкото си пропуска по-рано, но в крайна сметка се оказа, че и това му попадение не стига на Евертън да си тръгне с трите точки от Лондон. В 90-ата минута Стив Сидуел направи 2:2. Появилият се на смяна халф вкара третия си гол за сезона и така донесе точката на Фулъм. Попадението можеше да отбележи Бербатов, който обаче не успя да засече центрираната отдясно топка, отклони я към Сидуел и той се разписа.

ФУЛЪМ - ЕВЕРТЪН 2:2
1:0 Тим Хауърд (7-автогол), 1:1 Маруан Фелайни (55), 1:2 Mаруан Фелайни (72), 2:2 Стив Сидуел (90)

ФУЛЪМ: 1.Марк Шварцер, 3.Джон Арне Рийзе (59-24.Аскан Дежага), 18.Аарън Хюз, 5.Браде Хангеланд, 6.Крис Беърд, 27.Саша Ритер, 19.Махамаду Диара (76-10.Младен Петрич), 16.Деймиън Дъф, 31.Александър Качаниклич (68-7.Стив Сидуел), 9.Димитър Бербатов, 11.Брайън Руис
Резерви: 13.Дейвид Стокдейл, 4.Филип Сендерос, 24.Аскан Дежага, 14.Йоргос Карагунис, 7.Стив Сидуел, 20.Уго Родайега, 10.Младен Петрич
Мениджър: Мартин Йол

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
03.11.12
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Арсенал 2:1
1:0 Робин Ван Перси (3), 2:0 Патрис Евра (67), 2:1 Санти Касорла (90+5)
03.11.12
17:00 ч.
Фулъм – Евертън 2:2
1:0 Тим Хауърд (7-автогол), 1:1 Маруан Фелайни (55), 1:2 Mаруан Фелайни (72), 2:2 Стив Сидуел (90)
Суонзи – Челси 1:1
0:1 Виктор Моузес (61), 1:1 Пабло Ернандес (88)
Уест Бромич – Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 34 мача, 11 победи за Уест Бромич, 12 равенства, 11 победи за Саутхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в елита.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК