Манчестър Юнайтед и съдията Марк Клатенбърг с мъка успяха да победят Челси с 3:2 на “Стамфорд Бридж”. Реферът се превърна в главно действащо лице, след като последователно изгони Бранислав Иванович и Фернандо Торес, а за финал призна и гол от засада на Хавиер Ернандес-Чичарито. Това е първи успех на "червените дяволи" в Лондон от 10 години. За последно те триумфираха в столицата в мач от Висшата лига през пролетта на 2002-а (3:0).

Двубоят започна изключително щастливо за гостите от Манчестър. В четвъртата минута “червените дяволи” организираха много остра атака, Рууни получи топката почти на аутлинията, върна я към Ван Перси, който стреля опасно. Топката се удари в гредата, върна се в малкото наказателно поле, където рикошира в гърба на Давид Луиз и влезе във вратата.

Малко по-късно Юнайтед нанесе втория си удар, когато Робин ван Перси покачи на 2:0.

Головият пасив не стресна “лъвовете” от Лондон, които увеличиха натиска пред вратата на гостите. Давид де Хеа се намеси решително на няколко пъти. В 44-ата минута обаче стражът капитулира, след като Мата изпълни перфектно пряксвободен удар за 1:2.

След почивката Челси продължи да натиска и Рамирес изравни в 53-ата минута за 2:2. Развоят на мача обаче не се хареса на съдията Марк Клатенбърг, който реши да вземе нещата в свои ръце. В 63-ата минута с директен червен картон към съблекалните бе пратен Бранислав Иванович за фаул срещу откъсващ се футболист. И ако в това му решение имаше логика, то нищо не оправдава следващите му действия.

В 69-ата минута Торес бе фаулиран пред наказателното поле на Юнайтед от Джони Еванс, но съдията не видя нарушението. Вместо това вдигна втори жълт картон на нападателя за симулация и го прати след Иванович под душовете.

Окрилени от числовото си предимство футболистите на Юнайтед се хвърлиха в атака и стигнаха до гол, дело на Чичарито. При попадението обаче мексиканецът беше в очевадна засада, която единствено реферите не видяха.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:3
0:1 Давид Луиз (4-автогол), 0:2 Ван Перси (12), 1:2 Мата (44), 2:2 Рамирес (53), 2:3 Ернандес (75)

Челси:
Чех, Иванович, Кейхил, Луис, Коул, Рамирес, Микел, Мата (72 - Бертранд), Оскар (66 - Сезар), Азар (82 - Стъридж), Фернандо Торес.

Манчестър юнайтед: Де Хеа, Рафаел, Фърдинанд, Еванс, Евра, Валенсия, Клевърли (65 - Ернандес), Карик, Йънг, Рууни (74 - Гигс) - Ван Перси.

Съдия: Марк Клатенбърг
Стадион: "Стамфорд Бридж", Лондон - 41 644 зрители.
Жълти картони: Торес, Микел (Челси); Рууни, Валенсия (Юнайтед).
Червени картони: Иванович, Торес (Челси)

Астън Вила – Норич 1:1
1:0 Кристиан Бентеке (27), 1:1 Майкъл Търнър (79)
Рединг – Фулъм 3:3
1:0 Лигъртууд (26), 1:1 Руиз (61), 1:2 Бърд (77), 2:2 Макклеърли (85), 2:3 Бербатов (88), 3:3 Робсън-Кану (90)
27.10.12
17:00 ч.
Сток Сити – Съндърланд 0:0
27.10.12
17:00 ч.
Уигън – Уест Хям 2:1
1:0 Рамис (8), 2:0 Макартър (47), 2:1 Томкинс (90)
Евертън – Ливърпул 2:2
0:1 Лейтън Бейнс (14-автогол), 0:2 Луис Суарес (20), 1:2 Лиън Осмън (22), 2:2 Стивън Нейсмин (35)
28.10.12
17:00 ч.
Нюкасъл – Уест Бромич 2:1
1:0 Демба Ба (35), 1:1 Ромелу Лукаку (35), 2:1 Папис Демба Сисе (90+3)
28.10.12
17:00 ч.
Саутхемптън – Тотнъм 1:2
0:1 Гарет Бейл (15), 0:2 Клинт Демпси (39), 1:2 Джей Родригес (66)
28.10.12
18:00 ч.
Челси – Манчестър Юнайтед 2:3
0:1 Давид Луис (4-автогол), 0:2 Робин ван Перси (12), 1:2 Хуан Мата (44), 2:2 Рамирес (53), 2:3 Хавиер Ернандес (75)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК