Шампионът Манчестър Сити победи като домакин уелския тим Суонзи с минималното 1:0 в среща от деветия кръг на английската Висша Лига и се доближи на точка от лидера Челси. Единственият и победен гол за „гражданите” на "Етихад Стейдиъм" вкара аржентинският нападател Карлос Тевес (61).

Домакините играха безобразно през първото полувреме, с което „лебедите” бяха по-активни и създаваха по-опасни атаки. В 36-ата минута уелският тим дори вкара гол, който обаче бе отменен заради засада на Мичу. До края на полувремето капитанът на Сити Венсан Компани изчисти пред голлинията след остро центриране на Пабло Ернандес отдясно, а след това Мичу бе изведен сам срещу Харт, но вратарят на "гражданите" спаси.

След почивката Роберто Манчини усили атаката си с включването в игра на своя сънародник Марио Балотели на мястото на бранителя Коларов. Промяната се оказа успешна и „гражданите” установиха натиск. След час игра Джо Харт отрази удар с глава на Мичу след контраатака на гостите. Минута по-късно обаче Карлос Тевес вкара чудесен гол с удар от 25 метра и Сити поведе с 1:0. В опита си да спаси този удар, стражът на гостите Мишел Ворм получи контузия и бе заменен принудително. По-късно и бранителят на домакините Майка Ричардс напусна терена с тежка травма. Първоначалните прогнози са, че той има скъсани кръстни връзки на коляното и ще бъде аут до края на сезона. Заради тежките травми и продължителното прекъсване на играта съдията даде 12-минутно продължение на мача.

С успеха си Манчестър Сити събра 21 точки и се доближи на точка от лидера Челси, който утре приема Манчестър Юнайтед от 18:00 часа в дербито на кръга. Суонзи е на 10-а позиция с 11 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
27.10.12
14:45 ч.
Астън Вила – Норич 1:1
1:0 Кристиан Бентеке (27), 1:1 Майкъл Търнър (79)
Рединг – Фулъм 3:3
1:0 Лигъртууд (26), 1:1 Руиз (61), 1:2 Бърд (77), 2:2 Макклеърли (85), 2:3 Бербатов (88), 3:3 Робсън-Кану (90)
27.10.12
17:00 ч.
Сток Сити – Съндърланд 0:0
27.10.12
17:00 ч.
Уигън – Уест Хям 2:1
1:0 Рамис (8), 2:0 Макартър (47), 2:1 Томкинс (90)
Челси – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 136 мача, 40 победи за Челси, 39 равенства, 57 победи за Манчестър Юнайтед