Фулъм бе на път да постигне победа с 2:1 при гостуването си на Саутхямптън, но в крайна сметка среща от 7-ия кръг на Висшата лига завърши при 2:2. Поради контузия Димитър Бербатов пропусна втори мач на "котиджърс".

Лондончани осъществиха пълен обрат през второ полувреме, след като Хосе Фонте засече с глава центриране от корнер на Адам Лалана в 4-ата минута. Малко повече от 60 секунди по-късно на терена се появи Йос Хоифелд на мястото на получилия травма Фрейзър Ричардсън.

Именно Хоифелд бе на път да се превърне в "грешник" за отбора си. В 70-ата минута той си отбеляза автогол, след като топката се отклони във вратата от него след шут на Йон Арне Рийзе.

Две минути преди края на редовното време Фулъм поведе след изстрел на Киърън Ричардсън за 2:1. Радостта на играчите на Мартин Йол обаче беше кратка, защото в 90-ата Хосе Фонте се разписа за 2:2. Резултат, който се запази до последния съдийски сигнал въпреки 6-минутното продължение.

С ремито отборът на Димитър Бербатов заема 9-о място с 10 точки, докато Саутхямтън остава 17-и с 4 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
06.10.12
14:45 ч.
Манчестър Сити - Съндърланд 3:0
1:0 Коларов (5), 2:0 Агуеро (60), 3:0 Милнър (89)
06.10.12
17:00 ч.
Челси - Норич 4:1
0:1 Грант Холт (11), 1:1 Фернандо Торес (14), 2:1 Франк Лампард (22), 3:1 Еден Азар (31), 4:1 Бранислав Иванович (76)
06.10.12
17:00 ч.
Суонзи - Рединг 2:2
0:1 Павел Погребняк (31), 0:2 Ноел Хънт (44), 1:1 Мичу (71), 2:2 Уейн Раутлидж (78)
06.10.12
17:00 ч.
Уест Бромич - КПР 3:2
1:0 Джеймс Морисън (5), 2:0 Золтан Гера (23), 2:1 Адел Таарабт (35), 3:1 Юсеф Мулумбу (85), 3:2 Естебан Гранеро (90)
06.10.12
17:00 ч.
Уигън - Евертън 2:2
1:0 Аруна Коне (10), 1:1 Никица Йелавич (11), 2:1 Франко Ди Санто (23), 2:2 Лейтън Бейнс (87-дузпа)
06.10.12
19:30 ч.
Уест Хям - Арсенал 1:3
1:0 Мохамед Диаме (21), 1:1 Оливие Жиру (41), 1:2 Тио Уолкът (77), 1:3 Санти Касорла (83)
07.10.12
15:30 ч.
Саутхемптън - Фулъм 2:2
1:0 Хосе Фонтас, 1:1 Йос Хоивед (70-авт), 1:2 Киърън Ричардсън (88), 2:2 Хосе Фонтас (90)
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 146 мача, 39 победи за Нюкасъл, 37 равенства, 70 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК