Суонзи и Рединг поделиха точките след зрелищно 2:2 на терена на уелския тим в среща от седмия кръг на английската Висша лига. През първата част гостите Рединг вкараха два безответни гола, дело на Павел Погребняк (31) и Ноел Хънт (44). След почивката обаче „лебедите” се добраха до точката, след като испанецът Мичу (71) намали на 1:2, а Уейн Раутлидж (78) оформи крайното 2:2. След равенството воденият от Михаел Лаудруп тим е на 11-а позиция с 8 точки, докато „кралските поданици” са 17-и с 3 пункта и без успех от началото на сезона (3 равенства и 3 загуби).

Уигън и Евертън също не успяха да се победят и завършиха 2:2 на “DW Стейдиъм”. Домакините от Атлетикс на два пъти повеждаха след голове на Аруна Коне (10) и Франко Ди Санто (23), но „карамелите” изравняваха чрез Никица Йелавич (11) след асиетнция на Пиенаар и Лейтън Бейнс (87-дузпа). След равенството Уигън е 16-и с 5 точки, докато гостите от Ливърпул са на трета позиция с 14 пункта.

Уест Бромич пък нанесе пета загуба на КПР този сезон, след като го победи с 3:2. „Дроздовете” поведоха с комфортното 2:0 след попадения на Джеймс Морисън (5) с асистенция на Шейн Лонг и Золтан Гера (23), но лондончани намалиха чрез Адел Таарабт (35) след подаване на Естебан Гранеро. След почивката Яра се отличи с асистенция за домакините при попадението на конгоанския халф Юсеф Мулумбу за 3:1, а в самия край Гранеро (90) оформи и крайното 3:2. След победата си Уест Бромич е четвърти с 14 точки, докато КПР остава без победа от началото на кампанията (2 равенства и 5 поражения) и е на последната 20-а позиция само с 2 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
06.10.12
14:45 ч.
Манчестър Сити - Съндърланд 3:0
1:0 Коларов (5), 2:0 Агуеро (60), 3:0 Милнър (89)
06.10.12
17:00 ч.
Челси - Норич 4:1
0:1 Грант Холт (11), 1:1 Фернандо Торес (14), 2:1 Франк Лампард (22), 3:1 Еден Азар (31), 4:1 Бранислав Иванович (76)
06.10.12
17:00 ч.
Суонзи - Рединг 2:2
0:1 Павел Погребняк (31), 0:2 Ноел Хънт (44), 1:1 Мичу (71), 2:2 Уейн Раутлидж (78)
06.10.12
17:00 ч.
Уест Бромич - КПР 3:2
1:0 Джеймс Морисън (5), 2:0 Золтан Гера (23), 2:1 Адел Таарабт (35), 3:1 Юсеф Мулумбу (85), 3:2 Естебан Гранеро (90)
06.10.12
17:00 ч.
Уигън - Евертън 2:2
1:0 Аруна Коне (10), 1:1 Никица Йелавич (11), 2:1 Франко Ди Санто (23), 2:2 Лейтън Бейнс (87-дузпа)
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 146 мача, 39 победи за Нюкасъл, 37 равенства, 70 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК