Уест Хям допусна обрат на свой терен от 1:0 до 1:3 срещу Арсенал в лондонското дерби от седмия кръг на английската Висша лига.

Мачът започна с натиск на „артилеристите”, но Оливие Жиру на два пъти не успя да преодолее стража на „чуковете” Юси Яаскелайнен. Доста изненадващо Уест Хям поведе в 21-ата минута, когато Мохамед Диаме преодоля Аарон Рамзи, навлезе в наказателното поле на Арсенал и с хубав диагонален удар прати топката във вратата на Вито Маноне. Последва нов натиск на гостите и в 41-ата минута Подолски центрира прекрасно към Оливие Жиру, който успя от въздуха да засече топката и да я прати във вратата на „чуковете“ за 1:1.

След почивката в 77-ата минута Жиру пусна хубав извеждащ пас към Тио Уолкът, който излезе сам срещу Яаскелайнен и с техничен удар прати топката за втори път във вратата за 1:2. Шест минути по-късно Санти Касорла с хубав далечен удар прати топката във вратата на Уест Хем за крайното 1:3. Матю Тейлър отправи далечен удар в 89-ата минута, но Маноне спаси. В първата минута на добавеното време на срещата Касорла намери Жиру, който остана сам срещу Яаскелайнен, но вратарят се справи по-бързо в ситуацията и спаси.

След тази победа Арсенал се изкачи на пето място във временното класиране с актив от 12 точки, а Уест Хям остана на осма позиция с 11 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
06.10.12
14:45 ч.
Манчестър Сити - Съндърланд 3:0
1:0 Коларов (5), 2:0 Агуеро (60), 3:0 Милнър (89)
06.10.12
17:00 ч.
Челси - Норич 4:1
0:1 Грант Холт (11), 1:1 Фернандо Торес (14), 2:1 Франк Лампард (22), 3:1 Еден Азар (31), 4:1 Бранислав Иванович (76)
06.10.12
17:00 ч.
Суонзи - Рединг 2:2
0:1 Павел Погребняк (31), 0:2 Ноел Хънт (44), 1:1 Мичу (71), 2:2 Уейн Раутлидж (78)
06.10.12
17:00 ч.
Уест Бромич - КПР 3:2
1:0 Джеймс Морисън (5), 2:0 Золтан Гера (23), 2:1 Адел Таарабт (35), 3:1 Юсеф Мулумбу (85), 3:2 Естебан Гранеро (90)
06.10.12
17:00 ч.
Уигън - Евертън 2:2
1:0 Аруна Коне (10), 1:1 Никица Йелавич (11), 2:1 Франко Ди Санто (23), 2:2 Лейтън Бейнс (87-дузпа)
06.10.12
19:30 ч.
Уест Хям - Арсенал 1:3
1:0 Мохамед Диаме (21), 1:1 Оливие Жиру (41), 1:2 Тио Уолкът (77), 1:3 Санти Касорла (83)
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 146 мача, 39 победи за Нюкасъл, 37 равенства, 70 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК