Арсенал се добра до равенство 1:1 при гостуването си на Манчестър Сити. Гражданите поведоха с гол на Лескът, но Кошчелни донесе точката за своя отбор.

Резултатът бе открит пет минути преди почивката. Тогава Лескът се ориентира най-добре при центриране от корнер към задната греда и с глава прати топката в мрежата на Арсенал.

През втората част и двата тима имаха по няколко удобни възможности за гол, но Агуеро, Тевес и Жервиньо не успяха да се разпишат от изгодни позиции. В крайна сметка Арсенал успя да стигне до гол, който отново падна след статично положение.

Артилеристите изпълниха корнер, защитата на Сити не се ориентира добре изчисти топката към точката за изпълнение на дузпа, където Кошчелни с бомбен удар я посрещна и я насочи във вратата на Джо Харт.

Мениджърът на Сити Роберто Манчини реши да освежи атаката, пусна в игра Балотели на мястото на Агуеро, но в оставащите пет минути до последния съдийски сигнал възпитаниците му отстъпиха инициативата на съперника. Минута преди края Жервиньо беше близо до гола, но ударът му мина в аут.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ
22.09.12
14:45 ч.
Суонзи – Евертън 0:3
0:1 Виктор Аничебе (21), 0:2 Кевин Миралас (43), 0:3 Маруан Фелаини (82)
Саутхемптън – Астън Вила 4:1
0:1 Дарън Бент (36), 1:1 Рики Ламбърт (58), 2:1 Натаниел Клайн (63), 3:1 Джейсън Пунчеон (72), 4:1 Рики Ламбърт (90+5)
Уест Хям – Съндърланд 1:1
0:1 Стивън Флетчър (10), 1:1 Кевин Нолан (90)
22.09.12
17:00 ч.
Уигън – Фулъм 1:2
0:1 Уго Родайега (31), 0:2 Деймиън Дъф (68), 1:2 Аруна Коне (90)
23.09.12
15:30 ч.
Ливърпул – Манчестър Юнайтед 1:2
1:0 Стивън Джерард (46), 1:1 Рафаел Да Силва (51), 1:2 Робин Ван Перси (81-дузпа)
Манчестър Сити – Арсенал 1:1
1:0 Джолиън Лескът (40), 1:1 Лорен Косчелни (82)
23.09.12
18:00 ч.
Тотнъм – КПР 2:1
1:0 Боби Замора (33), 1:1 Форлин (59-автогол), 2:1 Джърмейн Дефоу (61)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК