Евертън сложи край на серията на Суонзи без домакинска загуба от началото на сезона и в мач от 5 кръг на Висшата лига спечели с 3:0 гостуването си на “Либърти Стейдиъм”.

Виктор Аничебе даде аванс на “карамелите” в 21-ата минута, когато беше точен от воле. Попадението предизвика полемики заради игра с ръка на Маруан Фелаини при организирането на головата атака.

Две минути преди почивката Кевин Миралас удвои аванса на гостите, които имаха предимство в играта през първото полувреме.

Испанският защитник на “лебедите” Анхел Ранхел пропусна да реализира попадение за домакините малко преди те да останат с човек по-малко. Нейтън Дайър, който се появи в игра след почивката, беше изгонен в 58-ата минута.

Евертън се възползва от численото си предимство и осем минути преди края Маруан Фелаини вкара трети гол за гостите.

Класическият успех на “карамелите” изкачи тима на Дейвид Мойс на второ място в класирането с 10 точки, колкото има и лидерът Челси. Суонзи е шести със 7 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ
22.09.12
14:45 ч.
Суонзи – Евертън 0:3
0:1 Виктор Аничебе (21), 0:2 Кевин Миралас (43), 0:3 Маруан Фелаини (82)
Саутхемптън – Астън Вила
Баланс: 60 мача, 18 победи за Саутхемптън, 18 равенства, 24 победи за Астън Вила
Ливърпул – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 158 мача, 53 победи за Ливърпул, 44 равенства, 61 победи за Манчестър Юнайтед
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 168 мача, 44 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 85 победи за Арсенал
23.09.12
18:00 ч.
Тотнъм – КПР (Нова Спорт)
Баланс: 44 мача, 17 победи за Тотнъм, 14 равенства, 13 победи за КПР

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК