Димитър Бербатов и съотборниците му във Фулъм записаха втора поредна победа в английската Висша лига, надделявайки с 2:1 при гостуването на Уигън. Българският нападател игра цял мач за селекцията на Мартин Йол, като се отчете с асистенция, но този път не успя да отбележи гол. Митко имаше няколко възможности да накаже Али Ал Хабси, но така и не успя да го стори и да ознаменува силната си игра с попадение.

Както е известно, миналата седмица българският нападател блесна с първите си 2 гола за новия си тим при победата с 3:0 над Уест Бромич. Днес обаче точни за "котиджърс" бяха Уго Родайега и Деймиън Дъф.

С прибавените 3 точки Фулъм събра 9 в актива си и измести бившия тим на Бербо Манчестър Юнайтед от 4-ото място във временното класиране на Висшата лига. "Червените дяволи" играят утре срещата си от 6-ия кръг - гостуват на Ливърпул от 15:30 часа.

Мартин Йол се довери на същите титуляри, които миналата седмица с лекота взеха трите точки от Уест Бромич. За Фулъм на пейката останаха Брайън Руис и Младен Петрич, докато Бербо отново си партнира в атака с Уго Родайега и Александър Качаниклич. На висота за "котиджърс" днес се представи и вратарят Марк Шварцер, който с отличните си намеси отчая футболистите на Уигън. Домакините, водени от Роберто Мартинес, имаха сили единствено за почетно попадение, дело на Аруна Коне в добавеното време на двубоя.

Фулъм поведе в резултата преди почивката, след като в 31-ата минута Бербатов центрира точно на главата на Уго Родайега и той прати топката в мрежата на Ал Хабси. По този начин 27-годишният колумбиец наказа бившия си отбор - 0:1.

Преди попадението Бербатов на два пъти затрудни вратаря на домакините с ударите си. При първото положение българинът успя да измъкне топката от много трудна позиция в наказателното поле, но притиснат от бранителите на домакините, не успя да стреля силно и стражът изби в корнер. Вторият шут на Митко за малко щеше да изненада Ал Хабси, след като беше доста мощен и от далечно разстояние, но вратарят показа отличен рефлекси и парира.

След почивката играта беше равностойна и доста открита, като положенията пред двете врати се редяха едно след друго. При едно от тях Деймиън Дъф успя да отбележи втори гол за Фулъм, което на практика пречупи амбициите на домакините. Ирландският национал завърши отлична атака, получавайки пас от резервата Брайън Руис и с прецизен диагонален изстрел препарира Али Ал Хабси - 0:2.

Във 2-ата минута на добавеното време домакините отбелязаха почетен гол чрез Аруна Коне - 1:2.

Така Уигън записа трета загуба от началото на сезона във Висшата лига и остана с актив от едва 4 точки.

Мачът ще се запомни и с любопитна случка през първото полувреме, когато при една ситуация Бен Уотсън от Уигън и Стив Сидуел от Фулъм едва не контузиха съдията Лий Пробърт в спора си за топката. Двамата събориха на тревата рефера, който пък, лежейки докато му оказваха медицинска помощ, на шега им показа червени картони.

УИГЪН - ФУЛЪМ 1:2
0:1 Уго Родайега (31), 0:2 Деймиън Дъф (68), 1:2 Аруна Коне (90+1)
Съставът на Фулъм: 1.Марк Шварцер, 3.Джон Арне Рийзе, 18.Аарън Хюз, 5.Браде Хангеланд, 6.Крис Беърд, 27.Саша Ритер, 7.Стив Сидуел, 16.Деймиън Дъф, 31.Александър Качаниклич (59-11.Брайън Руис), 9.Димитър Бербатов, 20.Уго Родайега (88-17.Матю Бригс)
Резерви: 13.Дейвид Стокдейл, 2.Стивън Кели, 8.Пажтим Касами, 17.Матю Бригс, 11.Брайън Руис, 14.Йоргос Карагунис, 10.Младен Петрич

szólj hozzá: Tackle on referee (Wigan vs Fulham)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ
22.09.12
14:45 ч.
Суонзи – Евертън 0:3
0:1 Виктор Аничебе (21), 0:2 Кевин Миралас (43), 0:3 Маруан Фелаини (82)
Саутхемптън – Астън Вила 4:1
0:1 Дарън Бент (36), 1:1 Рики Ламбърт (58), 2:1 Натаниел Клайн (63), 3:1 Джейсън Пунчеон (72), 4:1 Рики Ламбърт (90+5)
Уест Хям – Съндърланд 1:1
0:1 Стивън Флетчър (10), 1:1 Кевин Нолан (90)
22.09.12
17:00 ч.
Уигън – Фулъм 1:2
0:1 Уго Родайега (31), 0:2 Деймиън Дъф (68), 1:2 Аруна Коне (90)
23.09.12
15:30 ч.
Ливърпул – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 158 мача, 53 победи за Ливърпул, 44 равенства, 61 победи за Манчестър Юнайтед
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 168 мача, 44 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 85 победи за Арсенал
23.09.12
18:00 ч.
Тотнъм – КПР (Нова Спорт)
Баланс: 44 мача, 17 победи за Тотнъм, 14 равенства, 13 победи за КПР

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК