Oпитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Атлетико (Мадрид) вкара 4 гола на свой съперник в трети мач поред. След Атлетик (Билбао) и Челси, четворка от “дюшекчиите” отнесе и Райо Валекано. Тимът на Диего Симеоне спечели с 4:3 мадридското дерби от 4 кръг на Примера дивисион. Колумбийският голмайстор Радамел Фалкао вкара в трети пореден мач.

Преди началото на двубоя гостуващият Райо Валекато направи шпалир на домакините, които показаха пред феновете си Суперкупата на Европа, спечелена след успеха с 4:1 над Челси. Марио Суарес даде аванс на Атлетико в 29-ата минута след асистенция на Диего Коща. Бразилецът се отчете с още едно голово подаване. Това стана в 50-ата минута при попадението на Коке. Две минути по-късно и Арда Туран прониза вратата на гостите.

В 57-ата минута Радамел Фалкао вкара четвърти гол за Атлетико. Колумбиецът се разписа от дузпа, отсъдена за фаул на Хави Фуего. Фалкао се разписва в трети пореден мач на “дюшекчиите”, след като вкара хеттрик срещу Атлетик (Билбао) и наниза три попадения срещу Челси.

В края на мача солидният аванс на “червено-белите” беше стопен само за седем минути, когато Райо Валекано намали на 3:4. Андрия Делибашич върна едно попадение в 83-ата минута, а две минути по-късно отново се разписа във вратата на Тибо Куртоа. Лео Карильо вкара трети гол за гостите в последната минута.

Успехът изкачи Атлетико (Мадрид) на пето място в класирането със 7 точки, колкото има и шестият Райо Валекано. Тимът на Диего Симеоне обаче има мач по-малко. “Дюшекчиите” нямат загуба в официален мач от 11 април насам. Тогава беше поражението с 1:4 от Реал (Мадрид), а след това бяха записани 11 победи и 3 равенства в Примера дивисион, Лига Европа и Суперкупата на Европа.

Atletico Madrid 4-3 Rayo Vallecano by fasthighlights2013

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ
15.09.12
17:00 ч.
Малага – Леванте 3:1
1:0 Хавиер Савиола (26), 1:1 Мичел (46), 2:1 Хоакин Санчес (58), 3:1 Портийо (90+3)
15.09.12
19:00 ч.
Валенсия – Селта 2:1
1:0 Софиан Фегули (4), 1:1 Михаел Крон-Дели (16), 2:1 Али Сисоко (50)
15.09.12
21:00 ч.
Хетафе – Барселона 1:4
0:1 Адриано Кореа (32), 0:2 Лионел Меси (73), 0:3 Лионел Меси (78), 1:3 Хавиер Масчерано (80-авт.), 1:4 Давид Вия (90+1)
Еспаньол – Атлетик (Билбао) 3:3
1:0 Хави Лопес (18), 2:0 Йоан Верду (44), 2:1 Ариц Адурис (56), 2:2 Фернандо Йоренте (71), 3:2 Самуеле Лонго (80), 3:3 Ариц Адурис (83)
16.09.12
17:00 ч.
Гранада – Депортиво (Ла Коруня) 1:1
0:1 Оливейра (40), 1:1 Антонио Флоро Флорес (80)
16.09.12
19:00 ч.
Осасуна – Майорка 1:1
1:0 Кике Сола (69), 1:1 Томер Хамед (78)
16.09.12
20:50 ч.
Реал Сосиедад – Сарагоса 2:0
1:0 Иниго Мартинес (56), 2:0 Карлос Вела (61-дузпа)
16.09.12
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) – Райо Валекано 4:3
1:0 Марио Суарес (29), 2:0 Коке (50), 3:0 Арда Туран (52), 4:0 Радамел Фалкао (57), 4:1 Андрия Делибашич (83), 4:2 Андрия Делибашич (85), 4:3 Лео Карильо (90)
17.09.12
22:30 ч.
Валядолид – Бетис (Филм +)
Баланс: 52 мача, 17 победи за Валядолид, 14 равенства, 21 победи за Бетис

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК