Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Севиля победи на своя „Рамон Санчес Писхуан” изглеждащия напълно безпомощен шампион Реал (Мадрид) с 1:0 в дербито от четвъртия кръг на испанската Примера дивисион и го отдалечи на 8 точки от лидера Барселона. Единственият и победен гол за андалусци вкара Пьотър Троховски (2).

„Кралският клуб” за първи път в своята история игра със зелени екипи, но регистрира пореден слаб мач от началото на сезона. Двубоят започна вихрено за домакините, които ще в 40-ата секунда можеха да поведат, но Икер Касияс отрази удара на Алваро Негредо, а при последвалата добавка изби топката в корнер. След центрирането от ъгловия удар Пьотър Троховски нахлу на скорост и с мощен удар от близка дистанция опъна мрежата за 1:0.

Постепенно Реал (Мадрид) повиши оборотите. В 10-та минута от пряк свободен удар Роналдо прехвърли стената, но Палоп се хвърли и спаси. Малко след това отново Роналдо отправи силен удар от дистанция, но отново Палоп спаси. В 20-ата минута гостите имаха идеална възможност за изравняване, след като Месут Йозил изведе Гонсало Игуаин на чиста позция, но аржентинецът стреля в аут от 7-8 метра. До края на полувремето не се стигна до нови попадения.

След почивката в игра за „белия балет” влязоха френският нападател Карим Бензема и хърватският национал Лука Модрич на мястото на Йозил и Ди Мария. Малко след това хърватинът бе близо до изравнителен гол, но ударът му от далечна дистанция срещна страничната греда, а Игуаин не отигра добре рикоширалата топка.

След час игра като по чудо Реал (Мадрид) не вкара гол. След центриране от фаул Палоп увисна под топката и на втората греда Бензема овладя и центрира обратно пред вратата, но половин метър Серхио Рамос стреля над непречната греда. Мачът продължи да се развива равностойно, въпреки че гостите владееха повече топката.

В 80-ата минута Кристиано Роналдо получи извеждащо подаване в коридор между двама бранители, но Наваро се хвърли с чист шпагат попречи на португалеца да ненасе завършващ удар. От тук до края на мача гостите бяха напълно безпомощни и не създадоха нито едно голово положение, като в крайна сметка загубиха напълно заслужено.

С успеха си Севиля събра 8 точки и се изкачи на трето място във временното класиране. Реал (Мадрид) пък е на едва 10-о място с 4 точки и на цели 8 пункта от върха.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ
15.09.12
17:00 ч.
Малага – Леванте 3:1
1:0 Хавиер Савиола (26), 1:1 Мичел (46), 2:1 Хоакин Санчес (58), 3:1 Портийо (90+3)
15.09.12
19:00 ч.
Валенсия – Селта 2:1
1:0 Софиан Фегули (4), 1:1 Михаел Крон-Дели (16), 2:1 Али Сисоко (50)
15.09.12
21:00 ч.
Хетафе – Барселона 1:4
0:1 Адриано Кореа (32), 0:2 Лионел Меси (73), 0:3 Лионел Меси (78), 1:3 Хавиер Масчерано (80-авт.), 1:4 Давид Вия (90+1)
Еспаньол – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 154 мача, 58 победи за Еспаньол, 29 равенства, 67 победи за Атлетик (Билбао)
16.09.12
17:00 ч.
Гранада – Депортиво (Ла Коруня) (Филм +)
Баланс: 18 мача, 7 победи за Гранада, 6 равенства, 5 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Реал Сосиедад – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 94 мача, 40 победи за Реал Сосиедад, 26 равенства, 28 победи за Сарагоса
16.09.12
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) – Райо Валекано (ТВ +)
Баланс: 22 мача, 11 победи за Атлетико (Мадрид), 5 равенства, 6 победи за Райо Валекано
17.09.12
22:30 ч.
Валядолид – Бетис (Филм +)
Баланс: 52 мача, 17 победи за Валядолид, 14 равенства, 21 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК