Томер Хемед вкара четвъртия си гол в четири мача и помогна на Майорка да продължи без загуба в Примера дивисион. Тимът от Бареарските острони направи 1:1 като гост на Осасуна.

Скучното начало на мача беше прекъснато от численото редуциране на двата отбора. Хосе Нунес и Хосеба Йоренте бяха изгонени от игра заради сблъсък помежду си 10 минути преди почивката.

Осасуна откри резултата 21 минути преди края на мача, когато Кике Сола засече центриране на Роланд Ламах. Гостите отговориха подобаващо. Андрес Фернандес спаси опасен удар, но беше безпомощен при удара с глава на Хемед след центриране на Емилио Нсуе от корнер в 78-ата минута.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ
15.09.12
17:00 ч.
Малага – Леванте 3:1
1:0 Хавиер Савиола (26), 1:1 Мичел (46), 2:1 Хоакин Санчес (58), 3:1 Портийо (90+3)
15.09.12
19:00 ч.
Валенсия – Селта 2:1
1:0 Софиан Фегули (4), 1:1 Михаел Крон-Дели (16), 2:1 Али Сисоко (50)
15.09.12
21:00 ч.
Хетафе – Барселона 1:4
0:1 Адриано Кореа (32), 0:2 Лионел Меси (73), 0:3 Лионел Меси (78), 1:3 Хавиер Масчерано (80-авт.), 1:4 Давид Вия (90+1)
Еспаньол – Атлетик (Билбао) 3:3
1:0 Хави Лопес (18), 2:0 Йоан Верду (44), 2:1 Ариц Адурис (56), 2:2 Фернандо Йоренте (71), 3:2 Самуеле Лонго (80), 3:3 Ариц Адурис (83)
16.09.12
17:00 ч.
Гранада – Депортиво (Ла Коруня) 1:1
0:1 Оливейра (40), 1:1 Антонио Флоро Флорес (80)
16.09.12
19:00 ч.
Осасуна – Майорка 1:1
1:0 Кике Сола (69), 1:1 Томер Хамед (78)
16.09.12
20:50 ч.
Реал Сосиедад – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 94 мача, 40 победи за Реал Сосиедад, 26 равенства, 28 победи за Сарагоса
16.09.12
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) – Райо Валекано (ТВ +)
Баланс: 22 мача, 11 победи за Атлетико (Мадрид), 5 равенства, 6 победи за Райо Валекано
17.09.12
22:30 ч.
Валядолид – Бетис (Филм +)
Баланс: 52 мача, 17 победи за Валядолид, 14 равенства, 21 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК