Четвъртият представител на Испания в Шампионската лига Малага победи у дома Леванте с 3:1 в среща от 4-ия кръг на Примера дивисион. Новото попълнение Хавиер Савиола се отчете с гол и асистенция, за да качи временно тима от Коста дел Сол на върха в Испания. Това е най-добрият старт на Малага в цялата история на клуба – 10 точки от първите четири мача.

Мачът започна с домакински натиск и в 26-ата минута Савиола откри резултата за 1:0 след подаване на Франсиско Аларкон – Иско. Минута след почивката гостите от Валенсия изравниха след страхотен удар на Мичел – 1:1. В 58-ата Малага отново поведе, след като Савиола даде пас към Хоакин Санчес, който сам срещу Мунуа не сгреши за 2:1. Две минути преди края домакините останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Серхио Санчес. Въпреки това в 93-ата минута Портийо оформи крайното 3:1 след пас на Дуда.

След победата си Малага е на върха във временното класиране с 10 точки, а Леванте е 10-и с 4 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ
15.09.12
17:00 ч.
Малага – Леванте 3:1
1:0 Хавиер Савиола (26), 1:1 Мичел (46), 2:1 Хоакин Санчес (58), 3:1 Портийо (90+3)
Севиля – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 136 мача, 39 победи за Севиля, 26 равенства, 71 победи за Реал (Мадрид)
16.09.12
13:00 ч.
Еспаньол – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 154 мача, 58 победи за Еспаньол, 29 равенства, 67 победи за Атлетик (Билбао)
16.09.12
17:00 ч.
Гранада – Депортиво (Ла Коруня) (Филм +)
Баланс: 18 мача, 7 победи за Гранада, 6 равенства, 5 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Реал Сосиедад – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 94 мача, 40 победи за Реал Сосиедад, 26 равенства, 28 победи за Сарагоса
16.09.12
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) – Райо Валекано (ТВ +)
Баланс: 22 мача, 11 победи за Атлетико (Мадрид), 5 равенства, 6 победи за Райо Валекано
17.09.12
22:30 ч.
Валядолид – Бетис (Филм +)
Баланс: 52 мача, 17 победи за Валядолид, 14 равенства, 21 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК