Марица записа първа и дългоочаквана победа в първенството на Втора лига. “Жълто-сините” надвиха с 6:3 коравия тим на Струмска слава на градския стадион в Радоми. Двата отбора изиграха здрав мач, с много борба, обрати и цели 9 гола.

Футболистите на Марица показаха мъжество и много хъс в този мач и съвсем заслужено достигнаха до победата. И макар тя да не дойде лесно бе много сладка.

Марица започна вихрено и до 10-ата минута поведе с два гола. Първо Джунейт Яшар откри в 7-ата минута, а две минути по-късно Георги Георгиев, който направи своя дебют в професионалния футбол, удвои. Постепенно домакините се оттърсиха от шока. С голове на Кристиан Тасев в 12-ата и 36-ата домакините от Радомир стигнаха до 2:2, като при този резултат завърши първата част.

На полувремето домакините извършиха вратарска смяна. През втората част Ивайло Стоянов в 55-ата минута изведе домакините напред, реализирайки от дузпа, като така домакините стигнаха до обрат с 3:2.

В 60-ата дузпа бе отсъдена и за пловдивския тим, а Джунейт Яшар я реализира и изравни. Само две минути по-късно “жълто-сините” нанесоха нов удар - Рангел Игнатов изведе отново Марица напред в резултата - 3:4, след нова дузпа и нов обрат в мача. И това не беше всичко, въпреки опитите на домакините отново да стигнат до равенството, маричани продължаваха да са опасни в атака и отбелязаха нов гол в 90-ата минута, подпечатвайки първата победа за този сезон. Отново бързоногия Рангел Игнатов се разписа за 3:5. В даденото от съдията Петър Григоров добавено време Марица стигна и до шести гол. Негов автор бе Джунейт Яшар, който реализира хеттрик в този двубой.

ВТОРА ЛИГА - 4 КРЪГ

10 август 2017 г. (четвъртък), 20:30 часа
Литекс - Созопол 2:1
1:0 Тонислав Йорданов (24), 2:0 Станимир Баев (44-автогол), 2:1 Джейхан Зайденов (46)

12 август 2017 г. (събота), 18:00 часа
Струмска слава (Радомир) - Марица (Пловдив) 3:6
0:1 Джунейт Яшар (7), 0:2 Георги Георгиев (9), 1:2 Кристиан Тасев (12), 2:2 Кристиан Тасев (36), 3:2 Ивайло Стоянов (55-дузпа), 3:3 Джунейт Яшар (60-дузпа), 3:4 Рангел Игнатов (61-дузпа), 3:5 Рангел Игнатов (90), 3:6 Джунейт Яшар (90+2)

Локомотив (София) - Монтана 1:0
1:0 Виячки (66)

Нефтохимик - Оборище (Панагюрище) 0:2
0:1 Карлос Арберто (43), 0:2 Петър Тончев (87-дузпа)

Черноморец (Балчик) - Ботев (Враца) 0:1
0:1 Емил Стоев (37)

Поморие - Ботев (Гълъбово) 0:0

13 август 2017 г. (неделя), 18:00 часа