Литекс победи Созопол с 2:1 в Ловеч в среща от четвъртия кръг на Втора лига и оглави временното класиране.

Томислав Йорданов (24) с глава и Ивайло Раденцов (45) от фаул дадоха сериозен аванс на „оранжевите”, а Джейхан Зайденов (46) бе точен за гостите, които не успяха да стигнат до втори гол и реми.

Резервите Иван Янчев и Мирослав Радев в самия край, както и Михаил Георгиев бяха изгонени от гостите. Влезлият като смяна за домакините Тихомир Кънев също получи червен картон в последната минута, след като удари с глава Михаил Георгиев.

След втория си успех за сезона Литекс поведе във временното класиране с 8 точки. След „оранжевите” са Локомотив (София), Ботев (Враца) и Ботев (Гълъбово) с по 6 точки и мач по-малко. Созопол е с 4 точки след втората си загуба за сезона.