Оборище спечели с 2:0 гостуването на Нефтохимик от четвъртия кръг на Втора лига. Това беше последен мач на Георги Чиликов като старши треньор на тима от Панагюрище. Както вече стана ясно, бургазлията отново ще бъде в щаба на Димитър Димитров - Херо, но вече при шампионите от Лудогорец.

Точни за успеха над Нефтохимик бяха Карлос Арберто в 43-ата минута и Петър Тончев от дузпа в 87-ата.

Младият състав на Николай Кръстев също имаше своите шансове в двубоя, но гол във вратата на гостите така и не падна.

Чиликов оставя Оборище на четвъртото място във временното класиране със 7 точки (2 победи, 1 равенство и 1 загуба). Нефтохимик е чак на 14-ата позиция с 3 точки.

ВТОРА ЛИГА - 4 КРЪГ

10 август 2017 г. (четвъртък), 20:30 часа
Литекс - Созопол 2:1
1:0 Тонислав Йорданов (24), 2:0 Станимир Баев (44-автогол), 2:1 Джейхан Зайденов (46)

12 август 2017 г. (събота), 18:00 часа
Струмска слава (Радомир) - Марица (Пловдив) 3:6
0:1 Джунейт Яшар (7), 0:2 Георги Георгиев (9), 1:2 Кристиан Тасев (12), 2:2 Кристиан Тасев (36), 3:2 Ивайло Стоянов (55-дузпа), 3:3 Джунейт Яшар (60-дузпа), 3:4 Рангел Игнатов (61-дузпа), 3:5 Рангел Игнатов (90), 3:6 Джунейт Яшар (90+2)

Локомотив (София) - Монтана 1:0
1:0 Виячки (66)

Нефтохимик - Оборище (Панагюрище) 0:2
0:1 Карлос Арберто (43), 0:2 Петър Тончев (87-дузпа)

Черноморец (Балчик) - Ботев (Враца) 0:1
0:1 Емил Стоев (37)

Поморие - Ботев (Гълъбово) 0:0

13 август 2017 г. (неделя), 18:00 часа