Спартак (Плевен) се наложи с класическото 3:0 в домакинството си на Лудогорец II в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Избраниците на Бойко Цветков направиха силен двубой и дори пропуснаха да спечелят още по-убидително.

Първото полувреме завърши само 1:0. В средата му Цветелин Радев оползотвори с глава центриране на Николай Велков - в 28-ата минута. Григор Долапчиев пък се размина с два сигурни гола. Подобно на него в 57-ата минута Кевин Осей не успя от голлинията след пас по конец на Крис Гади.

Седем минути по-късно обаче Радев подаде на Осей, той триково продължи към Долапчиев, който матира разградския страж за 2:0.

В 73-ата минута се разписа и Крис Гади, възползвайки се от отлично центриране на Владимир Каптиев.

След успеха Спартак е осми в класирането с 20 точки, а Лудогорeц II e на 12-ото място с 18 точки.

Съставът на Спартак: Марин Орлинов, Николай Велков, Мартин Митов, Цветелин Радев, Брендо Силва Барбоса, Тихомир Тодоров, Кевин Осей, Стефан Валериев Христов (84 - Преслав Антонов), Никола Мицански (46 - Владимир Каптиев), Григор Долапчиев (87 - Емил Петров), Крис Гади

Етър - Несебър 6:0
1:0 Илия Карапетров (35), 2:0 Джихат Кямил (38), 3:0 Петър Димитров (60), 4:0 Митко Плахов (75), 5:0 Петър Димитров (84), 6:0 Николай Цветков (87)

Ботев (Враца) - Царско село 1:2
1:0 Павел Петков (41-дузпа), 1:1 Симеон Ганчев (46), 1:2 Реян Даскалов (72)

Ботев (Гълъбово) - Созопол 1:0
1:0 Георги Кирилов (5)

1 декември 2016 г. (четвъртък), 14:30 часа
Спартак (Плевен) - Лудогорец II 3:0

1:0 Цветелин Радев (28), 2:0 Григор Долапчиев (64), 3:0 Крис Гади (73)

Локомотив (София) - Банско 2:0
1:0 Владислав Мисяк (8), 2:0 Владислав Мисяк (20)