Ботев (Враца) записа четвърта поредна загуба във Втора лига. В двубой от 15-ия кръг отборът допусна обрат с 1:2 в домакинството си на Царско село.

Избраниците на Сашо Ангелов поведоха в резултата малко преди почивката. В 41-ата минута Тодор Чаворски подаде на Калоян Цветков, който нахлу в наказателното поле, където бе повален от Евгени Зюмбулев. Реферът отсъди дузпа, която Павел Петков реализира за 1:0.

В първата минута на втората част обаче защитата на домакините проспа атака и Симеон Ганчев отблизо изравни. В 72-ата резервата Реян Даскалов вкара с глава за 2:1 в полза на тима от София.

Десетина минути преди края Любомир Гуцев от гостите бе изгонен, но това не помогна на Ботев и резултатът остана непроменен.

В класирането двата отбора се изравниха по точки (18).

Етър - Несебър 6:0
1:0 Илия Карапетров (35), 2:0 Джихат Кямил (38), 3:0 Петър Димитров (60), 4:0 Митко Плахов (75), 5:0 Петър Димитров (84), 6:0 Николай Цветков (87)

Ботев (Враца) - Царско село 1:2
1:0 Павел Петков (41-дузпа), 1:1 Симеон Ганчев (46), 1:2 Реян Даскалов (72)

Ботев (Гълъбово) - Созопол 1:0
1:0 Георги Кирилов (5)

1 декември 2016 г. (четвъртък), 14:30 часа