Ботев (Гълъбово) постигна важна победа с 1:0 при домакинството си на Созопол и вече има в актива си 17 точки, изкачвайки се над чертата. На тежкия терен в Гълъбово нямаше кой знае какъв футбол, но домакините желаеха повече победата и я постигнаха.

Попадението за Ботев падна в началото на мача. В петата минута Вълчан Чанев изведе Ивелин Илиев към вратата на Созопол, той навлезе в наказателното поле и центрира, където в малкия пеналт дебнеше Георги Кирилов, който се разписа отблизо.

Пет минути преди почивката Диян Христов пропусна да изравни за Созопол, а през второто полувреме гостите така и не успяха да създадат реална голова ситуация и записаха трета загуба от началото на сезона. Тимът на Румен Димов е трети с 26 точки. Лидер с 32 е Етър, който днес разби Несебър с 6:0. Трети във Втора лига е Септември (София) с 31 точки.