Българският национал Илиян Мицански остана на резервната скамейка на Кайзерслаутерн при победата с 1:0 в гостуването на полуфиналиста в Шампионската лига Шалке 04 в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Единственото и победно попадение за „червените дяволи” отбеляза Сърджан Лакич в 42-ата минута след асистенция на Хлушек. С тази победа Кайзерслаутерн направи решителна крачка за оставането си в елита, след като се изкачи на 14-а позиция с актив от 34 точки. Шалке 04 пък остава десети с 40 пункта.

Байер (Леверкузен) обърна у дома Хофенхайм с 2:1 и запази на 5 точки дистанцията от лидера във временното класиране Борусия (Дортмунд) три кръга преди края. Гилфи Тор Сигурдсон даде преднина на гостите в 28-ата минута за 0:1. До края на полувремето „аспирините” се мобилизираха и изравниха за 1:1 чрез Михал Кадлец след асистенция на чилиеца Артуро Видал в 41-ата минута. След почивката в 52-ата минута пък самият Артуро Видал донесе успеха за тима от Леверкузен, вкарвайки за 2:1 след двойно подаване със Щефан Кислинг. След победата си Байер събра 64 точки и остава на втора позиция, а Хофенхайм е девети с 40.

Щутгарт пък почти си осигури оставането в елита, след като разби у дома Хамбургер с класическото 3:0. Попаденията за „швабите” реализираха Какау в 6-ата след асистенция на Мартин Харник, Кристиан Гентнер в 78-ата след подаване на Тамаш Хайнал и отново Какау в 89-ата минута след нова асистенция на Харник. С успеха си Щутгарт се изкачи на 12-о място с 36 точки, докато „хамбургерите” останаха седми с 41 пункта.

Санкт Паули загуби от Вердер (Бремен) с 1:3 и увеличи шансовете си за изпадане във Втора Бундеслига. Домакините от Хамбург поведоха в резултата след гол на Фин Бартелс и асистенция на Ралф Гюнеш в 29-ата минута – 1:0. След почивката в 50-ата минута обаче Маркус Торандт си отбеляза автогол за 1:1. „Бременските музиканти” стигнаха до пълен обрат в 63-ата минута, когато Клаудио Писаро получи чудесен пас от Торстен Фрингс и направи резултата 1:2. Само 60-секунди по-късно Писаро оформи и крайното 1:3 след асистенция на Марко Марин. С успеха си Вердер събра 38 точки и е на 11-а позиция, докато остана на предпоследното 17-о място с 29 пункта. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
На 21 април (четвъртък)
0:1 Мохамед Абделауе (24), 0:2 Ян Шлаудраф (31), 0:3 Кристиан Рауш (58)

На 23 април (събота)
0:1 Сърджан Лакич (42)

0:1 Гилфи Тор Сигурдсон (28), 1:1 Михал Калец (41), 2:1 Артуро Видал (52)

1:0 Какау (6), 2:0 Кристиан Гентнер (78), Какау (89)

1:0 Себастиан Роде (54), 1:1 Марио Гомес (89-дузпа)

1:0 Фин Бартелс (29), 1:1 Маркус Тоандт (50-автогол), 1:2 Клаудио Писаро (73), 1:3 Клаудио Писаро (74)

19:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 77 мача, 25 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 26 равенства, 26 победи за Борусия (Дортмунд)