Хановер постигна важна победа с 3:1 при гостуването си на Фрайбург в първия мач от програмата на 31-ия кръг на Бундеслигата. Благодарение на успеха селекцията на Мирко Сломка измести Байерн (Мюнхен) от 3-ото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Хановер събра 57 точки. Баварците са с 55, а утре от 16:30 часа гостуват на Айнтрахт (Франкфурт) и при успех ще си върнат 3-ата позиция.

Във Фрайбург футболистите на Хановер диктуваха играта и заслужено стигнаха до ценните три точки. Мохамед Абделауе откри в 24-ата минута след асистенция на Ян Шлаудраф, който пък сам удвои преднината в 31-ата. Константин Рауш направи резултата класически в 58-ата - 3:0, а почетното попадение за домакините реализира Ян Розентал в 79-ата минута.

След загубата Фрайбург е на 8-ото място във временното класиране с 41 точки. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ

От 21 април (четвъртък)
Фрайбург – Хановер 1:3
0:1 Мохамед Абделауе (24), 0:2 Ян Шлаудраф (31), 0:3 Константин Рауш (58), 1:3 Ян Розентал (79)

ПРЕДСТОЯЩИ

На 23 април (събота)
16:30 часа Шалке 04 – Кайзерслаутерн
Баланс: 75 мача, 26 победи за Шалке 04, 23 равенства, 26 победи за Кайзерслаутерн

16:30 часа Байер (Леверкузен) – Хофенхайм
Баланс: 5 мача, 4 победи за Байер (Леверкузен), 1 равенство

16:30 часа Щутгарт – Хамбургер
Баланс: 91 мача, 31 победи за Щутгарт, 20 равенства, 40 победи за Хамбургер

16:30 часа Айнтрахт (Франкфурт) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 21 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 19 равенства, 41 победи за Байерн

16:30 часа Санкт Паули – Вердер
Баланс: 15 мача, 1 победи за Санкт Паули, 4 равенства, 10 победи за Вердер

19:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 77 мача, 25 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 26 равенства, 26 победи за Борусия (Дортмунд)