Байерн загуби на „Алианц Арена” в Мюнхен от вървящия спокойно към титлата Борусия (Дортмунд) с 1:3 в дербито от 24-ия кръг в Бундеслигата. Така възпитаниците на Луис ван Гаал на практика сдадоха на своя съперник титлата, която бяха спечелили миналия сезон.

Баварците играеха повече с топката по време на целия мач, но гостите от Дортмунд се възползваха чудесно от своите положения и заслужено стигнаха до трите точки. Още в 9-ата минута трибуните на „Алианц Арена” утихнаха, след като Кевин Гроскройц изведе чудесно Лукас Бариос зад отбраната на домакините и парагваецът се разписа за 0:1. Отговорът на домакините не закъсня и в 16-ата минута успяха да изравнят. Франк Рибери центрира от ъглов удар и привлечения през зимата от Хофенхайм Луис Густаво не остави никакви шансове на младия страж на гостите Мичел Лангерак, вкарвайки с десния крак за 1:1. Радостта в лагера на Байерн обаче бе твърде кратка, след като две минути по-късно Нури Сахин с великолепен удар от около 25 метра вкара второ попадение във вратата на Томас Крафт и Борусия отново излезе напред в резултата – 1:2. До края на полувремето баварците опитаха всичко по-силите си да вкарат нов изравнителен гол, но така и не успяха.

След почивката отново Байерн бе отборът, който повече разиграваше топката и търсеше гола, но нападателите на домакините просто нямаха шанс в завършващата фаза. В 60-ата минута интригата в мача тотално бе убита, след като при центриране от ъглов удар Матс Хумелс скочи над всички в наказателното поле на домакините и вкара с глава за 1:3. След това попадение мачът просто се доиграваше, след като баварците загубиха всякакво желание за игра, а гостите търпеливо изчакваха последния съдийски сигнал.

След победата си в Мюнхен Борусия (Дортмунд) направи нова решителна крачка по пътя към титлата и вече за никой няма съмнения, че „жълто-черните” ще вдигнат Сребърната салатиера в края на сезона, въпреки че на теория все още не са станали шампиони. Борусия продължава да е убедителен лидер с актив от 58 точки. Възпитаниците на Юрген Клоп имат преднина от 13 точки пред втория Байер (Леверкузен) и цели 16 пред Байерн (Мюнхен), който се смъкна на четвъртата позиция във временното класиране. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 24 КРЪГ

От 25 февруари (петък)
Волфсбург - Борусия (Мьонхенгладбах) 2:1
1:0 Диего (36), 2:0 Диего (45+1), 2:1 Филип Даемс (74-дузпа)

От 26 февруари (събота)
Шалке 04 - Нюрнберг 1:1
0:1 Йенс Хегелер (37), 1:1 Раул (52)

Хофенхайм - Майнц 1:2
0:1 Андреас Иваншиц (23), 1:1 Давид Алаба (83), 1:2 Елкин Сото (86)

Кьолн - Фрайбург 1:0
1:0 Лукас Подолски (88)

Кайзерслаутерн - Хамбургер 1:1
1:0 Адам Хлоушек (18), 1:1 Марсел Янсен(55)

Санкт Паули - Хановер 0:1

0:1 Кристиан Шулц (89)

Байерн - Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Лукас Бариос (9), 1:1 Луис Густаво (16), 1:2 Нури Сахин (18), 1:3 Матс Хумелс (60)

На 27 февруари (неделя) от 16:30 часа
Айнтрахт (Франкфурт) - Щутгарт
(Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 18 равенства, 35 победи за Щутгарт

На 27 февруари (неделя) от 18:30 часа
Вердер - Байер (Леверкузен)  (Евроспорт 2 България)
Баланс: 61 мача, 22 победи за Вердер, 25 равенства, 14 победи за Байер (Леверкузен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.