Кьолн върви уверено към спасението си, след като в мач от 24 кръг се наложи с 1:0 над Фрайбург. Лукас Подолски се разписа в 88-ата минута. Головото подаване бе на бившия играч на Литекс Миливойе Новакович. Успехът изкачи “козлите” на 11-о място с 29 точки, на пет точки над зоната на изпадащите.

Шалке 04 допусна домакинска издънка и направи само 1:1 с Нюрнберг. Йенс Хегелер даде аванс на “франките” в 37-ата минута, но седем минути след почивката Раул вкара изравнителното попадение за “кралскосините”. В мач с два късни гола Майнц победи Хофенхайм с 2:1 като гост и се затвърди на петото място.

Българският нападател Илиян Мицански не бе в групата на Кайзерслаутерн при домакинското 1:1 с Хамбургер. Гол на Кристиан Шулц в предпоследната минута донесе на Хановер успеха с 1:0 като гост на Санкт Паули. С тази победа тимът на Мирко Сломка измести Байерн от третото място./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 24 КРЪГ

От 25 февруари (петък)
Волфсбург - Борусия (Мьонхенгладбах) 2:1
1:0 Диего (36), 2:0 Диего (45+1), 2:1 Филип Даемс (74-дузпа)

От 26 февруари (събота)
Шалке 04 - Нюрнберг 1:1
0:1 Йенс Хегелер (37), 1:1 Раул (52)

Хофенхайм - Майнц 1:2
0:1 Андреас Иваншиц (23), 1:1 Давид Алаба (83), 1:2 Елкин Сото (86)

Кьолн - Фрайбург 1:0
1:0 Лукас Подолски (88)

Кайзерслаутерн - Хамбургер 1:1
1:0 Адам Хлоушек (18), 1:1 Марсел Янсен(55)

Санкт Паули - Хановер 0:1

0:1 Кристиан Шулц (89)

На 26 февруари (събота) от 19:30 часа
Байерн - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 38 победи за Байерн, 26 равенства, 19 победи за Борусия (Дортмунд)

На 27 февруари (неделя) от 16:30 часа
Айнтрахт (Франкфурт) - Щутгарт
(Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 18 равенства, 35 победи за Щутгарт

На 27 февруари (неделя) от 18:30 часа
Вердер - Байер (Леверкузен)  (Евроспорт 2 България)
Баланс: 61 мача, 22 победи за Вердер, 25 равенства, 14 победи за Байер (Леверкузен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.