Хосе Луис Мендилибар дебютира с победа начело на Осасуна, след като тимът от Памплона се наложи с 4:0 над Еспаньол в мач от 24 кръг на Примера дивисион.

Мендилибар пое Осасуна във вторник, след като замени уволение Хосе Антонио Камачо. Джавад Некунам вкара два гола (един от дузпа) за успеха над Еспаньол. Лоло и Фернандо Сориано се отчетоха с по едно попадение.

Расинг (Сантандер) записа четвърти пореден мач без загуба и втора последователна победа, след като записа успех с 0:1 при гостуването си на Хетафе. Пабло Пинийос бе точен от дузпа две минути преди края.

Последният в класирането Малага направи 1:1 като гост на Виляреал. Депортиво (Ла Коруня) стигна до равенството 1:1 като гост на Алмерия с гол в последната минута на Даниел Арансубия./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 24 КРЪГ
От 19 февруари (събота)
Валенсия - Спортинг (Хихон) 0:0

Реал (Мадрид) - Леванте 2:0

1:0 Карим Бензема (7), 2:0 Рикардо Карвальо (41)

Сарагоса - Атлетико (Мадрид) 0:1
0:1 Серхио Агуеро (66)

От 20 февруари (неделя)
Хетафе - Расинг (Сантандер) 0:1
0:1 Пабло Пинийос (88-дузпа)

Виляреал - Малага 1:1
1:0 Маркос Рубен (36), 1:1 Себастиан Фернандес (82)

Алмерия - Депортиво (Ла Коруня) 1:1
1:0 Пабло Пиати (48), 1:1 Даниел Арансубия (90)

Осасуна - Еспаньол 4:0
1:0 Джавад Некунам (14), 2:0 Джавад Некунам (55-дузпа), 3:0 Лоло (80), 4:0 Фернандо Сориано (88)

На 20 февруари (неделя) от 20:00 часа
Севиля - Еркулес
(TV+ "Булсатком")
Баланс: 37 мача, 15 победи за Севиля, 10 равенства, 12 победи за Еркулес

На 20 февруари (неделя) от 22:00 часа
Барселона - Атлетик (Билбао) (TV+ "Булсатком")
Баланс: 159 мача, 74 победи за Барселона, 26 равенство, 59 победи за Атлетик (Билбао)

На 21 февруари (понеделник) от 22:00 часа