Атлетико (Мадрид) прекъсна серията си от 5 загуби във всички турнири, побеждавайки като гост Сарагоса с 1:0 в среща от 24-тия кръг на испанската Примера дивисион.

Срещата бе доста динамична с доста положения и пред двете врати, като домакините имаха лек превес във владеенето на топката. През първото полувреме вратарят на Сарагоса Лео Франко на няколко пъти се намесваше блестящо, а при една ситуация пък бранител на арагонците изчисти топката от гол линията.

След почивката домакините продължиха да натискат, но така и не стигаха до чисто голово положение. При една контраатака на гостите в 66-а минута Серхио Агуеро пое топката на границата на наказателното поле, влезе в него отдясно и с премерен удар от малък ъгъл изненада Лео Франко, отбелязвайки победния гол за "дюшекчиите". До края на мача Сарагоса опита да изравни, като резервата Калу Уче нацели на два пъти напречната греда в последните минути. До гол обаче не се стигна и в крайна сметка Атлетико спечели с 1:0.

В класирането Атлетико се изкачи на седмо място с 38 точки, а Сарагоса е на 17-а позиция с 23. /БЛИЦ

Хетафе - Расинг (Сантандер)
Баланс: 13 мача, 6 победи за Хетафе, 2 равенства, 5 победи за Расинг (Сантандер)

Виляреал - Малага (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 17 мача, 6 победи за Виляреал, 5 равенства, 6 победи за Малага

Алмерия - Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 7 мача, 3 победи за Алмерия, 2 равенства, 2 победи за Депортиво (Ла Коруня)

На 20 февруари (неделя) от 22:00 часа
Барселона - Атлетик (Билбао) (TV+ "Булсатком")
Баланс: 159 мача, 74 победи за Барселона, 26 равенство, 59 победи за Атлетик (Билбао)

На 21 февруари (понеделник) от 22:00 часа