Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Ливърпул в интригуващ сблъсък от третия кръг на турнира ФА Къп, игран пред 74 727 зрители на "Олд Трафорд". Сблъсъкът бе повторен дебют за новия мениджър на "мърсисайдци" Кени Далглиш, заменил вчера на поста уволнения Рой Ходжсън. Легендарният нападател на Ливърпул обаче си тръгна тъжен от "Олд Трафорд" след загубата, нанесена му от Димитър Бербатов и компания.
"Червените дяволи" надправиха летящ старт и още във 2-ата минута поведоха в резултата. Попадението падна от дузпа, а негов автор стана Райън Гигс. Наказателният удар бе изработен от Димитър Бербатов, който получи топката, нахлу в наказателното поле на гостите и след съприкосновение с Даниел Агер загуби равновесие и падна на тревата. Ситуацията не бе подмината от съдията Хауърд Уеб, който моментално посочи бялата точка.
Ветеранът Гигс не сгреши, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Пепе Рейна - 1:0. Стражът на Ливърпул усети намерението на уелсеца и бе близо до отразяване на изстрела му.

В 32-ата минута "мърсисайдци" останаха без капитана си Стивън Джерард. Съдията Хауърд Уеб вдигна директен червен картон на звездата заради нарушение срещу Майкъл Карик в средата на терена. Изгонването на Джерард обаче бе малко пресилено, което накара Кени Далглиш и всички от щаба на Ливърпул да го оспорват. В този момент Уеб ощети гостите, с което направи задачата на "червените дяволи" доста по-лесна.

В третата минута на продължението на първото полувреме домакините бяха близо до удвояване на преднината си. Защитникът Джони Еванс засече с глава центрираната от корнер топка, след като беше изпуснат от Макси Родригес в наказателното поле, но я прати в дясната греда на вратата на Ливърпул.

И в началото на второто полувреме "червените дяволи" притиснаха "мърсисайдци" в собствената им половина. Удари на Бербо, Хавиер Ернандес и Райън Гигс преминаха встрани от вратата на Хосе Рейна. Патрис Евра пък нахлу в наказателното поле на гостите и падна за дузпа, която този път не беше отсъдена от Уеб, въпреки претенциите на домакините.

В 65-ата минута бе най-изгодното положение за Ливърпул за целия мач. Фабио Аурелио изпълни отлично пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но Томас Кушчак реагира блестящо и изби в корнер насочената в горния му ляв ъгъл топка. Полският страж пази днес, а резерва му бе новото попълнение Андерс Линдегаард, привлечен от норвежкия Аалесунд.

В 68-ата минута Пепе Рейна не позволи на Димитър Бербатов да му вкара - нещо, което Митко стори на три пъти на 19 септември миналата година, когато донесе успеха на Манчестър Юнайтед с 3:2 в сблъсъка от Висшата лига. Най-добрият български футболист в момента насочи отлично центрираната към него топка, но стражът на гостите я улови. Минута след това отново Рейна бе блестящ. Вратарят на "мърсисайдци" отрази канонада от изстрели, като в рамките само на няколко секунди изби пет пъти топката. Единият от изстрелите бе на Бербо.

В 75-ата минута в игра срещу бившия си тим се появи Майкъл Оуен, заменяйки Хавиер Ернандес. До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се и Манчестър Юнайтед продължава в четвъртия кръг на ФА Къп след успех с минималното 1:0 над Ливърпул. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 Райън Гигс (2-дузпа)
Манчестър Юнайтед: 29.Томас Кушчак, 21.Рафаел Да Силва, 5.Рио Фърдинанд, 23.Джони Еванс (84-12.Крис Смолинг), 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик, 24.Дарън Флетчър (63-8.Андерсон), 11.Райън Гигс, 17.Нани, 9.Димитър Бербатов, 14.Хавиер Ернандес (75-7.Майкъл Оуен)
Резерви: 34.Андерс Линдегаард, 12.Крис Смолинг, 20.Фабио Да Силва, 26.Габриел Обертан, 28.Дарън Гибсън, 8.Андерсон, 7.Майкъл Оуен

Ливърпул: 25.Пепе Рейна, 34.Мартин Кели, 37.Мартин Шкъртел, 5.Даниел Агер, 6.Фабио Аурелио, 4.Раул Мейрелеш (60-33.Жонжо Шелви), 21.Лукас Лейва, 8.Стивън Джерард, 17.Макси Родригес (60-19.Райън Бабел), 9.Фернандо Торес (77-24.Давид Н`Гог), 18.Дирк Кайт
Резерви: 42.Петер Гулаши, 16.Сотириос Кириакос, 19.Райън Бабел, 22.Дани Уилсън, 24.Давид Н`Гог, 28.Кристиан Поулсен, 33.Жонжо Шелви

Манчестър, стадион "Олд Трафорд" - 74 727 зрители
Съдия: Хауърд Уеб
Жълти картони: Дарън Флетчър (Манчестър Юнайтед)
Червен картон: Стивън Джерард (32-Ливърпул)

ФА КЪП - 3 КРЪГ

От 8 януари (събота)
АРСЕНАЛ – ЛИЙДС 1:1*
0:1 Снодграс (54-д), 1:1 Фабрегас (90-д)

Милуол – БИРМИНГАМ 1:4
0:1 Дербишър (17), 0:2 Мърфи (27), 0:3 Дербишър (45), 0:4 Джером (72), 1:4 Шофийлд (90)

БЛЕКБЪРН – КПР 1:1
1:0 Хойле (77)

БОЛТЪН – Йорк Сити 2:0
1:0 Дейвис (83), 2:0 Елмандер (89)

БРАЙТЪН – Портсмут 3:1
1:0 Ууд (26), 2:0 Барнс (45-д), 2:1 Килбей (88), 3:1 Сандаза (90)

Бристол Сити – ШЕФИЙЛД УЕНЗДИ 0:3
0:1 Теъл (49), 0:2 Мелър (55), 0:3 Морисън (65)

БЪРНЛИ – Порт Вейл 4:2
1:0 Карлисъл (4), 1:1 Тейлър (15), 2:1 Миърс (21), 3:1 Ийгълс (50), 4:1 Александър (76-д), 4:2 Тейлър (82)

БЪРТЪН – Мидълзбро 2:1
0:1 О’Нийл (58), 2:1 Харад (82, 90)

КОВЪНТРИ – Кристал Палас 2:1
1:0 Ийстууд (15), 2:0 Бейкър (17), 2:1 Данс (81)

ДОНКАСТЪР – УУЛВЪРХЕМПТЪН 2:2
0:1 Милиас (38), 1:1 Шарп (41), 2:1 Хейтър (43), 2:2 Хънт (58-д)

ФУЛЪМ – Питърбъро 6:2
1:0 Камара (32), 2:0 Етуху (45), 3:0 Камара (59), 4:0 Гера (66), 4:1 Томлин (71), 5:1 Камара (76), 5:2 Маккан (5:2-д), 6:2 Грийнинг (89)

ХЪДЪРСФИЙЛД – Дувър 2:0
1:0 Арфийлд (7), 2:0 Робъртс (8)

Хъл Сити – УИГЪН 2:3
0:1 Диаме (21), 0:2 МакМанаман (56), 1:2 Бармби (74), 1:3 Диаме (77), 2:3 Бармби (89)

Линкълн Сити - ХЕРЕФОРД 3:4
0:1 Мансет (4), 1:1 Клапъм (6), 2:1 Фейси (24), 2:2 Флийтууд (36), 2:3 Флийтууд (43), 3:3 Граймс (48), 3:4 Мансет (72)

Норич - ЛЕЙТЪН ОРИЕНТ 0:1
0:1 Смит (20)

Престън – НОТИНГАМ 1:2
1:0 Картър (35), 1:1 Андерсън (50), 1:2 Чеймбърс (89)

РЕДИНГ - Уест Бромич 1:0
1:0 Лонд (41)

Скънторп - ЕВЕРТЪН 1:5
0:1 Саха (4), 0:2 Бекфорд (33), 1:2 Колинс (46), 1:3 Коулмън (58), 1:4 Фелайни (73), 1:5 Бейнс (83)

Шефилд Юнайтед - АСТЪН ВИЛА 1:3
0:1 Уолкър (9), 0:2 Олбрайтън (33), 1:2 Уорд (48-д), 1:3 Ст. Петров (93)

САУТХЯМПТЪН - Блекпул 2:0
1:0 Бърнард (53), 2:0 Гъли (88)

СТОК СИТИ - КАРДИФ 1:1
0:1 Чопра (8), 1:1 Тунджай (45)

Съндърланд - НОТС КАУНТИ 1:2
0:1 Уесткар (5), 0:2 Хюз (75), 1:2 Бент (81-д)

СУОНЗИ - Колчестър 4:0
1:0 Монк (25), 2:0 Пратли (35), 3:0 Ван дер Гън (68), 4:0 Синклеър (82)

ТОРКИ - Карлаил 1:0
1:0 О'Кейн (6)

Уотфорд - ХАРТЛИПУЛ 4:1
0:1 Суийни (45), 1:1 Миньоя (66), 2:1 Сордел (68), 3:1 Сордел (82), 4:1 Греъм (90)

УЕСТ ХЯМ - Барнзли 2:0
1:0 Спектър (29), 2:0 Пикион (94)

СТИВЪНИДЖ - Нюкасъл 3:1
1:0 Уилямсон (50-автогол), 2:0 Бостуик (55), 2:1 Джоуи Бартън (90), 3:1 Уин (90)

От 9 януари (неделя)
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – Ливърпул 1:0

ТОТНЪМ – Чарлтън 3:0
1:0 Андрос Таунзенд (49), 2:0 Джърмейн Дефоу (58), 3:0 Джърмейн Дефоу (60)

ЧЕЛСИ - Ипсуич 7:0
1:0 Саломон Калу (33), 2:0 Даниел Стъридж (33), 3:0 Карлос Едуарс (41-автогол), 4:0 Никола Анелка (49), 5:0 Даниел Стъридж (52), 6:0 Франк Лампард (78), 7:0 Франк Лампард (79)

На 9 януари (неделя) от 18,00 часа
ЛЕСТЪР – МАНЧЕСТЪР СИТИ

На 10 януари (понеделник) от 22,00 часа
КРОУЛИ ТАУН – ДАРБИ КАУНТИ

На 11 януари (вторник) от 21,45 часа
УИКЪМБ – ХЕРЕФОРД ЮНАЙТЕД

Заб* Победителите с големи букви се класират напред, при равен резултат следва преиграване