Стилиян Петров вкара гол за успеха на Астън Вила с 3:1 срещу Шефийлд Юнайтед за ФА Къп. Капитанът на бирмингамци и българския национален отбор бе резерва, като се появи на терена след час игра. Той се разписа в 90-ата минута, като преди това получи и жълт картон. Това е първи гол за Петров от почти пет месеца. За последно той се разписа във вратата на Уест Хям (3:0) на 14 август.

Дебютантът Кайл Уолкър вкара в първия си мач с екипа на Астън Вила, за да даде преднина на своя отбор още в 9-ата минута, а Марк Олбрайтън удвои в 33-ата.

В началото на второто полувреме домакините успяха да се върнат в мача благодарение на реализирана от Уорд дузпа в 48-ата минута. В 77-ата минута Вила остана с човек по-малко след втория жълт картон на Ашли Йънг. Петров обаче се бе появил на терена малко по-рано и внесе спокойствие в редиците на тима си.

В добавеното време българинът отбеляза красив гол след комбинация с младия Марк Олбрайтън./БЛИЦ