Участникът в Шампионската лига Тотнъм победи с 4:2 Блекбърн в мач от 13-ия кръг на Висшата лига, игран на "Уайт Харт Лейн". Така "шпорите" събраха 19 точки и заемат 6-ата позиция във временното класиране. Блекбърн пък е 13-и с 15 точки.

Пореден силен мач за Тотнъм изнесе Гарет Бейл. Националът на Уелс вкара 2 гола във вратата на Пол Робинсън и се отчете с една асистенция. Роман Павлюченко и Питър Крауч добавиха по едно попадение за "шпорите", които поведоха с убедителното 4:0, но в края допуснаха два гола. Точни за Блекбърн бяха Райън Нелсън в 80-ата минута и Гаел Живе в 90-ата.

Преди почивката дузпа за Тотнъм изпусна Роман Павлюченко.

В друг мач от 13-ия кръг Уигън стигна до победата с 1:0 над Уест Бромич с попадение на Виктор Моузес в 70-ата минута. Така домакините събраха 14 точки и са на 16-ото място. Уест Бромич пък е на 11-ата позиция с 16 точки. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ

От 13 ноември (събота)
Астън Вила – Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Ашли Йънг (72-дузпа), 2:0 Марк Олбрайтън (76), 2:1 Федерико Македа (81), 2:2 Неманя Видич (85)

На 13 ноември (събота)
Манчестър Сити – Бирмингам 0:0

Нюкасъл – Фулъм 0:0

Уест Хям - Блекпул 0:0

Тотнъм – Блекбърн 4:2
1:0 Гарет Бейл (16), 2:0 Роман Павлюченко (42), 3:0 Питър Крауч (66), 4:0 Гарет Бейл (73), 4:1 Райън Нелсън (80), 4:2 Гаел Живе (90)

Уигън – Уест Бромич 1:0
1:0 Виктор Моузес (70)

Уулвърхемптън - Болтън 2:3
0:1 Ричард Стеърман (1-автогол), 0:2 Йохан Елмандер (62), 0:3 Стюърт Холдън (67), 1:3 Кевин Фоли (69), 2:3 Стивън Флетчър (77)