Манчестър Сити не успя да победи Бирмингам в мач от 13-ия кръг на Висшата лига, завършил 0:0. Така във второ поредно домакинство на "Ийслендс" "гражданите" завършват при нулево равенство след това срещу Манчестър Юнайтед преди дни.

Избраниците на Роберто Манчини изнесоха слаб мач, което предизвика гнева на феновете.

Единственото запомнящо се положение преди почивката бе чак в 40-ата минута. Карлос Тевес вкара топката в мрежата на гостите, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

В началото на втората част "гражданите" бяха близо до отбелязване на гол. Стивън Кар обаче изчисти от голлинията удар на Джеймс Милнър. До края на мача с пропуски се отчетоха Карлос Тевес, Гарет Бари и Найджъл де Йонг.

Във временното класиране Манчестър Сити заема 4-ото място с 22 точки, а Бирмингам е 17-и с 13 точки.

В още два мача от 13-ия кръг на Висшата лига не бяха отбелязани попадения - Нюкасъл - Фулъм и Уест Хям - Блекпул. За последните 59 минути игра бившият френски футболист на ЦСКА Елиот Гранден. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ

От 13 ноември (събота)
Астън Вила – Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Ашли Йънг (72-дузпа), 2:0 Марк Олбрайтън (76), 2:1 Федерико Македа (81), 2:2 Неманя Видич (85)

На 13 ноември (събота)
Манчестър Сити – Бирмингам 0:0

Нюкасъл – Фулъм 0:0

Уест Хям - Блекпул 0:0

Тотнъм – Блекбърн 4:2
1:0 Гарет Бейл (16), 2:0 Роман Павлюченко (42), 3:0 Питър Крауч (66), 4:0 Гарет Бейл (73), 4:1 Райън Нелсън (80), 4:2 Гаел Живе (90)

Уигън – Уест Бромич 1:0
1:0 Виктор Моузес (70)

Уулвърхемптън - Болтън 2:3
0:1 Ричард Стеърман (1-автогол), 0:2 Йохан Елмандер (62), 0:3 Стюърт Холдън (67), 1:3 Кевин Фоли (69), 2:3 Стивън Флетчър (77)