Манчестър Юнайтед се спаси по геройски начин при гостуването си на Астън Вила в мач от 13-ия кръг на Висшата лига, завършил 2:2. Срещата се игра пред малко повече от 40 000 зрители на "Вила Парк".

Димитър Бербатов излезе титуляр за "червените дяволи", а домакините бяха без контузения си капитан Стилиян Петров. В 72-ата минута Ашли Йънг откри за Астън Вила от дузпа, отсъдена за нарушение на Уес Браун. Секунди след това Митко бе заменен от Габриел Обертан. В 76-ата след асистенция на Ашли Йънг Марк Олбрайтън покачи на 2:0 за домакините, които почти се чувстваха победители.

Не така обаче мислеха "червените дяволи", които за пореден път доказаха, че не се отказват и играят до последния съдийски сигнал. Късметът също бе на страната на "червените дяволи", след като на два пъти гредите помагаха на Едвин ван дер Сар. В 67-ата минута първо изстрел с глава на Джеймс Колинс срещна напречната греда, а след това силен удар на Габриел Агбонлахор пък се отби от десния страничен стълб.

След двата получени гола избраниците на Сър Алекс се втурнаха да атакуват и притиснаха домакините в собствената им половина. Попадението във вратата на Брад Фридъл не закъсня. В 81-ата минута Федерико Макада намали резултата с премерен изстрел, а в 85-ата Неманя Видич вкара с глава след центриране на Нани за крайното 2:2, донасяйки точката на тима си. След равенството Манчестър Юнайтед остана на второто място с 25 точки, изоставайки с 3 от лидера Челски, който е и с мач по-малко. Астън Вила е на 6-ата позиция със 17 точки. /БЛИЦ

АСТЪН ВИЛА - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:2

1:0 Ашли Йънг (72-дузпа), 2:0 Марк Олбрайтън (76), 2:1 Федерико Македа (81), 2:2 Неманя Видич (85)

Астън Вила: 1.Брад Фридъл, 2.Люк Йънг, 3.Стивън Уорнък, 5.Ричард Дън, 29.Джеймс Колинс, 6.Стюърт Даунинг, 7.Ашли Йънг, 12.Марк Албрнигтън, 25.Бари Бенън, 28.Джонатан Хог, 11.Гейбриъл Агбонлахор
Резерви: Гузан, Лихаж, Лоури, Осбърн, Херд, Джонсън, Делфунесо

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 3.Патрис Евра, 5.Рио Фърдинанд, 6.Уес Браун, 15.Неманя Видич, 13.Парк Джи Сунг (86-12.Крис Смолинг), 16.Майкъл Карик, 17.Луиш Нани, 24.Дарън Флетчър, 9.Димитър Бербатов (73-26.Габриел Обертан), 14.Хавиер Ернандес (73-27.Федерико Македа)
Резерви: Бен Амос, Крис Смолинг, Фабио да Силва, Джон О`Шей, Дарън Гибсън, Габриел Обертан, Федерико Македа

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ

От 13 ноември (събота)

Астън Вила – Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Ашли Йънг (72-дузпа), 2:0 Марк Олбрайтън (76), 2:1 Федерико Македа (81), 2:2 Неманя Видич (85)