Манчестър Юнайтед победи трудно като гост с 2:1 Сток Сити в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. И двете попадения за "червените дяволи" реализира Хавиер Ернандес, а за домакините точен бе Туджай Санлъ.

Димитър Бербатов игра цял мач, но не успя да се разпише. С прибавените 3 точки Манчестър Юнайтед събра 17 и се озова на второто място, изоставайки с 5 от лидера Челси.

В герой за "червените дяволи" се превърна Хавиер Ернандес, който отбеляза и двата гола за победата. Първо в 27-ата минута Нани направи двойно с Евра, той центрира в наказателното поле, където Видич игра с глава, пращайки топката към Ернандес. Мексиканецът успя да я засече атрактивно с глава и да я прати в мрежата, въпреки че бе с гръб към вратата - 0:1.

В 81-ата появилият се на смяна Тунджай Санлъ изравни за домакините, пращайки топката в горния ъгъл на вратата, пазена от Едвин ван дер Сар - 1:1.

След това последваха силни минути за избраниците на Сър Алекс Фъргюсън, които стигнаха до успеха с нов гол на Хавиер Ернандес в 86-ата минута. Атаката започна от Бербо, който намери много добре Евра. Защитникът овладя и опита да стреля към вратата, където Чичарито отблизо вкара така важното попадение за "червените дяволи" - 1:2.

За Манчестър Юнайтед днешната победа е първа като гост във Висшата лига от началото на сезона. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
От 23 октомври (събота)
0:1 Лейтън Бейнс (17), 1:1 Рафаел ван дер Ваарт (20)

Бирмингам – Блекпул 2:0
1:0 Лиъм Риджуел (36), 2:0 Никола Жигич (57)

1:0 Флоран Малуда (23), 2:0 Саломон Калу (81)

1:0 Ричард Дън (25-автогол)

Уест Бромич – Фулъм 2:1
0:1 Скот Карсън (9-автогол), 1:1 Юсуф Мулумбу (17), 2:1 Марк-Антоан Фортюне (40)

1:0 Уго Родайега (59), 1:1 Йохан Елмандер (66)

Уест Хям - Нюкасъл 1:2
1:0 Карлтън Коул (12), 1:1 Кевин Нолан (23), 1:2 Андрю Керъл (69)

От 24 октомври (неделя)
Сток Сити – Манчестър Юнайтед1:2
0:1 Хавиер Ернандес (27), 1:1Тунджай Санлъ (81), 1:2 Хавиер Ернандес (86)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 24 октомври (неделя) от 17:00 часа
Ливърпул – Блекбърн
Баланс: 124 мача, 52 победи за Ливърпул, 38 равенства, 34 победи за Блекбърн

На 24 октомври (неделя) от 18:00 часа
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 164 мача, 43 победи за Манчестър Сити, 38 равенства, 83 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.