Шампионът Челси продължава със силното си представяне от началото на сезона и в мач от 9 кръг на Висшата лига записа домакински успех с 2:0 над Уулвърхемптън.

“Вълците” имаха няколко положения в началото на двубоя, но бяха укротени с гола на Флоран Малуда в 23-ата минута. Френският национал получи асистенция от Юри Жирков.

“Сините” пропиляха няколко положения за нов гол преди резервата Саломон Калу да се разпише девет минути преди края.

Българският национал Мартин Петров игра 65 минути за Болтън при равенството 1:1 като гост на Уигън. Домакините откриха чрез Родайега в 59-ата минута.

В 65-ата минута Петров отстъпи мястото си на Родриго, а в следващата минута Йохан Елмандер донесе точката за Уондърърс.

Капитанът на националния ни отбор Стилиян Петров започна титуляр и бе заменен принудително заради контузия при загубата на Астън Вила с 0:1 като гост на Съндърланд. Единственото попадение в мача бе автогол на Ричард Дън в 25-ата минута./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
От 23 октомври (събота)
0:1 Лейтън Бейнс (17), 1:1 Рафаел ван дер Ваарт (20)

Бирмингам – Блекпул 2:0
1:0 Лиъм Риджуел (36), 2:0 Никола Жигич (57)

1:0 Флоран Малуда (23), 2:0 Саломон Калу (81)

1:0 Ричард Дън (25-автогол)

Уест Бромич – Фулъм 2:1
0:1 Скот Карсън (9-автогол), 1:1 Юсуф Мулумбу (17), 2:1 Марк-Антоан Фортюне (40)

1:0 Уго Родайега (59), 1:1 Йохан Елмандер (66)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 23 октомври (събота) от 19:30 часа
Уест Хям - Нюкасъл (Нова Спорт)
Баланс: 114 мача, 37 победи за Уест Хям, 33 равенства, 44 победи за Нюкасъл

На 24 октомври (неделя) от 15:30 часа
Сток Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 82 мача, 30 победи за Сток Сити, 18 равенства, 34 победи за Манчестър Юнайтед

На 24 октомври (неделя) от 17:00 часа
Ливърпул – Блекбърн
Баланс: 124 мача, 52 победи за Ливърпул, 38 равенства, 34 победи за Блекбърн

На 24 октомври (неделя) от 18:00 часа
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 164 мача, 43 победи за Манчестър Сити, 38 равенства, 83 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.