Тотнъм направи само 1:1 като домакин на Евертън в мач от 9 кръг на Висшата лига, въпреки че постоянно притискаше “карамелите” на “Уайт Харт Лейн”.

Гостите откриха резултата в 17-ата минута, когато Лейтън Бейнс се разписа след изпълнение на пряк свободен удар. Тотнъм изравни три минути по-късно.

Вратарят на Евертън Тим Хауърд не се намеси убедително при центриране, топката попадна в Питър Крауч, който я свали на Рафаел ван дер Ваарт и холандецът вкара третия си гол за “шпорите” във Висшата лига.

Тотнъм притисна Евертън до края на мача, но не успя да стигне до победно попадение. С това равенство “шпорите” събраха 15 точки и временно излязоха на трето място в класирането, докато Евертън е девети с 10. Лидер е Челси с 19 точки./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ

От 23 октомври (събота) от 14:45 часа
Тотнъм – Евертън 1:1
0:1 Лейтън Бейнс (17), 1:1 Рафаел ван дер Ваарт (20)

На 23 октомври (събота) от 17:00 часа
Бирмингам – Блекпул
Баланс: 76 мача, 27 победи за Бирмингам, 16 равенства, 33 победи за Блекпул

Челси - Уулвърхемптън (Диема)
Баланс: 96 мача, 34 победи за Челси, 26 равенства, 36 победи за Уулвърхемптън

Съндърланд – Астън Вила (Нова Спорт)
Баланс: 156 мача, 51 победи за Съндърланд, 39 равенства, 66 победи за Астън Вила

Сток Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 82 мача, 30 победи за Сток Сити, 18 равенства, 34 победи за Манчестър Юнайтед

На 24 октомври (неделя) от 17:00 часа
Ливърпул – Блекбърн
Баланс: 124 мача, 52 победи за Ливърпул, 38 равенства, 34 победи за Блекбърн

На 24 октомври (неделя) от 18:00 часа
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 164 мача, 43 победи за Манчестър Сити, 38 равенства, 83 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.