Арсенал победи трудно с 2:1 Бирмингам в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Така "топчиите" се озоваха на второто място с 14 точки, колкото имат още Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Тотнъм. Лидерът Челси е с 18, като тази вечер гостува на Астън Вила.

В началните минути избраниците на Арсен Венгер упражниха домакински натист. В 18-ата минута Себастиен Скилачи вкара за Арсенал, но попадението не бе зачетено заради засада. В 33-ата Никола Жигич изненадващо даде преднина на гостите от Бирмингам. Снажният сръбски нападател надскочи Йоан Джуру и с удар от въздуха наказа Лукаш Фабиански - 0:1.

В 41-ата Самир Насри изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Маруан Шамак. В 47-ата Шамак ознаменува добрата си игра с попадение, а до края на мача не падна нов гол и Арсенал се поздрави с победата - 2:1.

В продължението на мача Джак Уилшър получи червен картон за грубо влизане в краката на голмайстора Жигич. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ

От 16 октомври (събота)
Арсенал – Бирмингам 2:1
0:1 Никола Жигич (33), 1:1 Самир Насри (41-дузпа), 2:1 Маруан Шамак (47)

Болтън – Сток Сити 2:1
1:0 Чунг-Йонг Лий (22), 1:1 Рори Делап (48), 2:1 Иван Класнич (90)

Фулъм – Тотнъм
1:2
1:0 Диоманси Камара (30), 1:1 Роман Павлюченко (31), 1:2 Том Хъдълстоун (64)

Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:2
1:0 Хавиер Ернандес (5), 2:0 Нани (25), 2:1 Патрис Евра (50-автогол), 2:2 Сомен Чой (55)

Нюкасъл – Уигън 2:2
0:1 Чарлз Н`Зогбиа (22), 0:2 Чарлз Н`Зогбиа (23), 1:2 Шола Амеоби (72), 2:2 Фабрицио Колочини (90)

Уулвърхемптън – Уест Хям 1:1
1:0 Матю Джарвис (10), 1:1 Марк Ноубъл (53-дузпа)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 16 октомври (събота)
19:30 часа Астън Вила – Челси (Нова Спорт)
Баланс: 126 мача, 49 победи за Астън Вила, 30 равенства, 47 победи за Челси

На 17 октомври (неделя)
15:30 часа Евертън – Ливърпул (Диема)
Баланс: 182 мача, 56 победи за Евертън, 56 равенства, 70 победи за Ливърпул

18:00 часа Блекпул – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 58 мача, 16 победи за Блекпул, 18 равенства, 24 победи за Манчестър Сити