Болтън записа първа победа от последните си 6 мача, след като надигра с 2:1 Сток Сити в среща от 8-ия кръг в Премиър лийг. Мартин Петров започна като титуляр и изигра много силно първо полувреме, но през втората част се поумори и бе заменен в 65-ата минута от Тейлър.

През първото полувреме домакините от Болтън имаха повече положения. В 23-ата минута след хубаво двойно подаване Фабрис Муамба изведе Чунг-Йонг Лий, който откри резултата. В 27-ата минута Мартин Петров имаше добра възможност след пробив от ляво, но ударът му излезе в аут. В края на полувремето Марто отново отправи бомбен изстрел, но вратарят Томас Сьоренсен отрази.

В 48-ата минута Рори Делап получи хитър пас в наказателното поле и без забавяне възстанови равенството - 1:1. Гостите стояха доста по-добре през второто полувреме и имаха още възможности да се разпишат. Марто Петров бе близо до гол след опасно центриране, което летеше към вратата на Сток, но Сьоренсен отново бе на мястото си. В даденото от съдията добавено време домакините стигнаха до нов гол, дело на резервата Иван Класнич. Хърватинът бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. Малко след това голмайсторът Класнич бе изгонен от игра./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ

От 16 октомври (събота)
Арсенал – Бирмингам 2:1
0:1 Никола Жигич (33), 1:1 Самир Насри (41-дузпа), 2:1 Маруан Шамак (47)

Болтън – Сток Сити 2:1
1:0 Чунг-Йонг Лий (22), 1:1 Рори Делап (48), 2:1 Иван Класнич (90)

Фулъм – Тотнъм
1:2
1:0 Диоманси Камара (30), 1:1 Роман Павлюченко (31), 1:2 Том Хъдълстоун (64)

Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:2
1:0 Хавиер Ернандес (5), 2:0 Нани (25), 2:1 Патрис Евра (50-автогол), 2:2 Сомен Чой (55)

Нюкасъл – Уигън 2:2
0:1 Чарлз Н`Зогбиа (22), 0:2 Чарлз Н`Зогбиа (23), 1:2 Шола Амеоби (72), 2:2 Фабрицио Колочини (90)

Уулвърхемптън – Уест Хям 1:1
1:0 Матю Джарвис (10), 1:1 Марк Ноубъл (53-дузпа)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 16 октомври (събота)
19:30 часа Астън Вила – Челси (Нова Спорт)
Баланс: 126 мача, 49 победи за Астън Вила, 30 равенства, 47 победи за Челси

На 17 октомври (неделя)
15:30 часа Евертън – Ливърпул (Диема)
Баланс: 182 мача, 56 победи за Евертън, 56 равенства, 70 победи за Ливърпул

18:00 часа Блекпул – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 58 мача, 16 победи за Блекпул, 18 равенства, 24 победи за Манчестър Сити